W ostatni weekend maja odbył się festiwal WeedFest Warsaw 2022. To już kolejna udana edycja konopnej imprezy, która zawitała do stolicy. W tym roku miała miejsce w domu braci Jabłonowskich. Na miejscu spotkali się producenci olejków, żywności, kosmetyków, suszu, gadżetów i ubrań wykonanych z konopi oraz oczywiście my i Wy, czyli entuzjaści wszystkiego, co konopne.

Co mogliśmy zobaczyć w tym roku

Zobaczyć więc można było nie tylko susz konopny, ale także różnorodne kosmetyki, suplementy diety, oświetlenie uprawne, gadżety, odzież, ubrania i wiele innych. Wystawcy prześcigali się w kreatywności wystawiania swoich produktów, przez co wiele stoisk naprawdę robiło wrażenie. Warto przy tej okazji zwrócić uwagę na imponujące stanowisko do bodypaintingu autorstwa Juicy Fields.

Wydarzenie przyciągnęło nie tylko pasjonatów konopnych, ale także osoby, które chciały poszerzyć swoją wiedzę w zakresie konopi siewnych. Organizatorzy zapewniali, że targi będą przepełnione atrakcjami, a odwiedzający będą mogli spędzić wolny czas w niekonwencjonalny sposób. Nie kłamali – było naprawdę imponująco. Ale skoro obraz wyraża więcej niż słowa:

atrakcje dym.pl

Moc atrakcji

Wydarzenie miało miejsce aż na trzech poziomach domu towarowego, przez co każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Główna strefa targów mieściła się na parterze, gdzie przedstawiciele różnych gałęzi rynku konopnego prezentowali swoje produkty. Odwiedzający mogli tam spróbować olejków, suszy, kosmetyków i słodyczy konopnych, a także poznać ubrania i materiały wykonane z włókien tej rośliny. Dodatkową atrakcją był wspomniany pokaz malowania ciał modelek, wykonany przez Juicy Fields.

Pierwsze piętro stanowił natomiast „chill zone”, gdzie odwiedzający mogli wypocząć. Oczywiście również tam nie zabrakło wielu ciekawych wystawców.

Drugie piętro zostało z kolei poświęcone w większości różnorakim prelekcjom i panelom dyskusyjnym. WeedFest to wszak nie tylko wydarzenie sprzedażowe, promocja marek czy networking, ale także szerzenie wiedzy. Eksperci z wielu dziedzin omawiali ostatnie i nadchodzące zmiany polityczne dotyczące konopi, a także dyskutowali o wpływie konopi na zdrowie. Dodatkowo można było wysłuchać porad dotyczących rozpoczęcia własnej przygody z konopiami.

Na drugim piętrze znajdował się również kącik gastronomiczny, gdzie można było zaspokoić głód.

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć i podzielenia się własnymi opiniami. Czekamy na edycję 2023!

wielki joint OCB
smiling spoon
marihuana light

Autorem wszystkich fotografii jest Patryk Gałecki