Misją Hemplo jest dostarczanie najświeższych informacji oraz poszerzanie wiedzy w zakresie konopi, medycyny, urody i zdrowego stylu życia. Chcemy pisać o tym nad czym codziennie pracują naukowcy, lekarze, chemicy, przedsiębiorcy i cała branża konopna, której celem jest poprawa naszego zdrowia i jakości życia. Znajdziesz tu również relacje z wydarzeń branżowych jak konferencje naukowe, targi konopne, happeningi.

Jak wygląda nasz proces redakcyjny?

Hemplo współpracuje ze specjalistami branży konopnej: naukowcami, lekarzami, terapeutami oraz przedsiębiorcami. Dzięki nim i pracy naszych redaktorów, jesteśmy rzetelnym portalem konopnym, który czytają setki osób w Polsce i za granicą.

Jak tworzone są treści na Hemplo?

Redakcja Hemplo
 • Przegląd literatury branżowej, badań naukowych, wypowiedzi specjalistów i lekarzy,
 • Planowanie i tworzenie treści przez redaktora działu, możliwie największą wiedza i doświadczeniem w danej tematyce,
 • Weryfikacja, ocena i korekta treści przez Redaktora Naczelnego,
 • Publikacja na łamach Hemplo.pl

Bardzo często nasze artykuły i wypowiedzi tworzone są z udziałem ekspertów (specjalistów, lekarzy czy naukowców). Przed ich publikacją stworzone materiały przekazywane są do autoryzacji oraz oceny w celu zachowania najwyższej jakości wiedzy w zakresie poruszanych tematów.

Nasza misja – obiektywność

Konopie mają tyle zalet, że znajomość ich wad nie powstrzyma legalizacji. Uważamy, że obiektywne spojrzenie i przedstawienie zarówno pozytywnych, jak i negatywnych aspektów marihuany jest kluczem do rzeczowej dyskusji – zwłaszcza z opinią publiczną, zwłaszcza na szczeblu politycznym. Fanatycy nie są traktowani poważnie, ludzie patrzący zdroworozsądkowo, którzy potrafią sprzedać ideę pomimo jej wad – tak.

Bardzo ważne jest, by każda osoba decydująca się na kontakt z marihuaną była świadoma wszystkich potencjalnych korzyści, ale też zagrożeń – tak by jej decyzja opierała się na pełnej wiedzy i nie była kierowana niczyimi namowami.

Z tego powodu czasami publikujemy treści, które mogą z pozoru stawiać konopie w złym świetle. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z szerszym wyjaśnieniem dlaczego publikujemy także negatywne informacje o marihuanie.

Czym jest Redakcja Hemplo?

 • Zespół z naukowym doświadczeniem – to redaktorzy i dziennikarze z wiedzą w tematyce konopnej oraz naukowej: technolodzy żywienia oraz wykładowcy i nauczyciele.
 • Redaktor Naczelny – osoba, która kieruje całością działań redakcji od strony merytorycznej i odpowiada za kształt oraz zawartość naszego portalu.
 • Wysoka jakość i wiarygodne informacje – materiały tworzymy zasięgając opinii ekspertów i specjalistów (lekarzy i naukowców). Podajemy fakty nawet wtedy, gdy nie stawiają one branży konopnej w dobrym świetle.
 • Współpraca – jesteśmy członkami Polskiej Izby Konopi oraz współpracujemy ze specjalistami prowadzącymi jedną z największych klinik konopnych w kraju – Gabinetem Konopnym. Dzięki temu posiadamy sprawdzone informacje i badania prowadzone przez lekarzy specjalistów, którzy tak jak Redakcja Hemplo, swoją karierę poświęcili branży konopnej.
 • Gorące newsy – codziennie przeglądamy krajową i zagraniczną prasę oraz dostarczamy najnowsze informacje najwyższej jakości na temat konopi i ich zastosowaniu.
 • Wywiady z ekspertami – prowadzimy sekcję wywiadów ze specjalistami, gdzie regularnie publikujemy materiały wideo w zakresie badań, leczenia oraz aspektów prawnych w branży konopnej.
 • Własne projekty i działania – prowadzimy relacje z targów i konferencji naukowych. Tworzymy cykle prasowe „Weedomości”, „Marki konopne”, „Kannabiz” oraz wiele innych.

Sekcja marketplace i produkty konopne partnerów

Hemplo.pl nie jest sklepem internetowym i nie prowadzi bezpośredniej sprzedaży produktów konopnych. Jako portal, łączy ludzi z branżą konopną (przedsiębiorców, lekarzy, naukowców) i przedstawia produkty przez nich rekomendowane:

 • Produkty konopne
 • Kosmetyki konopne
 • Żywność konopną

Hemplo dba o zdrowie i dobre samopoczucie swoich czytelników, dlatego zwraca szczególną uwagę na to, co pojawia się w sekcjach i listingach działu marketplace. Produkty widoczne w serwisie posiadają odpowiednie badania laboratoryjne i certyfikaty, które najczęściej załączane są do karty informacyjnej. Dzięki temu konsumenci mają dostęp do najlepszych preparatów konopnych na rynku, a dzięki porównywarce mogą znaleźć interesujący ich skład, stężenie, cenę oraz pojemność opakowania.

Biuro Hemplo

Z uwagi na tematykę naszego portalu, pragniemy poinformować naszych czytelników, że znajdą tutaj publikacje, które stawiają konopie w dobrym jak i w złym świetle. Nie pomijamy negatywnego działania związków zawartych w konopiach, ani nie wyolbrzymiamy ich dobrych właściwości. Staramy się opisywać zagadnienia rzetelnie i odpowiedzialnie.

Informujemy, że zadaniem treści zamieszczanych na hemplo.pl nie jest zastąpienie kontaktu z lekarzem lub specjalistą. Posiadają one charakter naukowo-informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do diagnozowania problemów czy schorzeń.

Redaktorzy Hemplo

Logo Hemplo