Pamiętaj o tym, że konopie indyjskie w Polsce są nielegalne, a za ich posiadanie lub uprawę grozi od 3 do 8 lat pozbawienia wolności. Artykuł powstał jedynie w celach edukacyjnych. Może być pomocny osobom, które przebywają w krajach, gdzie uprawa marihuany (w tym marihuany medycznej) na własny użytek jest dozwolona. Więcej informacji w zakładce prawo.

Czym są banki nasion i dlaczego są tak ważne dla branży konopnej?

To miejsce, gdzie można kupić legalne i oryginalne nasiona marihuany pochodzące bezpośrednio od producentów danych szczepów i linii genetycznych konopi indyjskich. Jeśli jesteś początkującym growerem to musisz wiedzieć, że na świecie istnieje wiele wyspecjalizowanych firm, które codziennie pracują nad nowymi szczepami marihuany. Najczęściej firmy te posiadają w swojej ofercie wiele własnych odmian genetycznych, do których roszczą sobie prawa. W wielu przypadkach są tylko jedynym dostawcą danego typu szczepu na runku. To dopiero od tych banków nasion trafiają one do sklepów growerskich, gdzie znajdują się setki jak nie tysiące różnych pestek.

Jaki bank nasion wybrać?

Możesz wybierać spośród wielu banków, ale musisz wiedzieć, że w bazie Hemplo znajduje się ich nieco ponad 750! Niekiedy lepszym wyborem jest szukanie konkretnego szczepu i nasion marihuany, a nie samego banku – producenta. Często zdarza się, że bank nie oferuje bezpośredniej sprzedaży internetowej – sprzedaje swoje nasiona jedynie przez popularne sklepy internetowe.

Z najbardziej znanych i rozpoznawalnych banków nasion marihuany można wymienić: FastBuds, Barney’s Farm, Seedsman, Zamnesia Seeds, Bodhi Seeds, DNA Genetics, ETHOS Genetics

Czym kierować się podczas wyboru producenta nasion konopi? Zwracaj uwagę przede wszystkim na:

  • Kraj w jakim działa i prowadzi sprzedaż. W Polsce uprawa marihuany jest nadal nielegalna i często nasiona kupowane w banku musza przejść długą drogę by trafić w ręce growera.
  • Opinie dostępne w internecie. Nie kupuj nasion po zaniżonych cenach z niesprawdzonych źródeł. Może okazać się, że są one wytworem growerów i nie posiadają identycznych cech jak nasiona z banku.
  • Oryginalne i ciekawe cechy marihuany – wybieraj banki, które stworzyły ciekawe szczepy charakteryzujące się odmiennymi kolorami, smakiem, zapachem czy zawartością terpenów, kannabinoidów i innych związków.

Popularne sklepy z nasionami marihuany w Polsce

W Polsce istnieje i działa wiele sklepów, gdzie można kupić nasiona marihuany pochodzące od wielu banków nasion, lecz dostaniesz je jedynie w celach kolekcjonerskich.

UWAGA!

Uprawa konopi indyjskich (marihuany) jest w Polsce zabroniona i nielegalna. Mówi o tym ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 29 lipca 2005 roku.

Art. 63. [Nielegalna uprawa maku, konopi lub krzewu koki]

  1. Kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, lub krzew koki, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  2. Tej samej karze podlega, kto, wbrew przepisom ustawy, zbiera mleczko makowe, opium, słomę makową, liście koki, żywicę lub ziele konopi innych niż włókniste.
  3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest uprawa mogąca dostarczyć znacznej ilości słomy makowej, liści koki, żywicy lub ziela konopi innych niż włókniste, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Polskie prawo nie zabrania posiadania nasion konopi indyjskich, ale zakazuje uprawy, czyli kiełkowania i wysadzania nasion do ziemi co skutkować może wytworzeniem ziela konopi innych niż włókniste (przekraczające limit THC 0,3%).

Materiały publikowane w serwisie Hemplo.pl stanowią jedynie zbiór informacji o konopiach. Nie promujemy i nie zachęcamy do uprawy konopi innych niż włókniste. Nie stosując się do obowiązujących wymogów prawa, podlegasz karze pozbawienia wolności do lat 8.

Redakcja Hemplo nie prowadzi sprzedaży produktów dostępnych w bankach nasion. Prowadzi jedynie katalog szczepów oraz banków, które działają w Polsce oraz za granicą.