Dziś przedstawiamy kolejną wartą uwagi markę konopną: Alba Hemp. Jest to firma oferująca w 100% naturalne produkty, na bazie konopi uprawianych przez nich samych. Mają siedzibę we Wrocławiu, lecz ich plantacje znajdują się w różnych miejscach Polski. Gdzie są i jakie korzyści przynosi takie rozwiązanie? Tego wszystkiego (i wiele więcej) dowiecie się z dzisiejszego materiału!

Alba Hemp

Alba Hemp

Alba Konopie S.A. to firma specjalizująca się w uprawie oraz przetwórstwie konopi włóknistych, a także produkcji i dystrybucji gotowych, w 100% naturalnych produktów CBD na bazie konopi Cannabis Sativa L. Wszystkie produkty i surowce pochodzą z ich własnych upraw, prowadzonych pod pełnym nadzorem na polskich polach. W związku z tym zawierają – zgodnie z naturą – pełne spektrum kannabinoidów, chlorofil, terpeny i inne składniki aktywne.

W czerwcu udaliśmy się z wizytą do siedziby firmy Alba Hemp. Tam dowiedzieliśmy się o ich działalności, planach na przyszłość i ich plantacjach. Dopytaliśmy więc co nieco o kwestie związane z uprawą. Stanisław Raźniewski podzielił się również m.in. spojrzeniem na ostatnie zmiany w prawie konopnym, a także ewentualną przyszłą legalizację konopi indyjskich. Rozmowa pokrywa te oraz wiele więcej tematów, dlatego każda osoba zainteresowana produktami konopnymi lub branżą konopną ogółem znajdzie w niej coś ciekawego.

Wywiad ze Stanisławem Raźniewskim

W trakcie wizyty wywiadu udzielił nam Stanisław Raźniewski – twórca i współwłaściciel marki Alba Hemp, pasjonat konopi oraz fenomenu tej rośliny w zakresie wszechstronności jej zastosowań. Przedsiębiorca, prezes, pomysłodawca i założyciel Polsko-Gruzińskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Z rozmowy dowiedzieliśmy się przede wszystkim o ich działalności, planach na przyszłość i plantacjach. Cały wywiad pokrywa jednak o wiele więcej tematów, w tym m.in.:

  • pochodzenie surowca,
  • różnorodne zagadnienia związane z prowadzeniem upraw,
  • problemy w prowadzeniu takiego biznesu,
  • organizację zbiorów,
  • procesy produkcyjne,
  • a nawet ewentualną legalizację konopi indyjskich.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo!