Jeżeli zastanawialiście się kiedyś, gdzie bada się konopie i produkty konopne, które trafiają na polski rynek, to jesteście we właściwym miejscu. Marek Klein prowadzi laboratorium Cannalabs – podjednostkę laboratorium analitycznego EkotechLAB, zajmującą się analizą zawartości kannabinoidów w konopiach, a także badaniem ich czystości i jakości. Jego pracownicy ustalają zawartość CBD, THC, terpenów, ale także obecność metali ciężkich czy pozostałości rozpuszczalników.

Marek Klein

Doktor nauk technicznych Marek Klein jest absolwentem Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Oprócz pracy w laboratorium jest także biegłym sądowym przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku w zakresie chemii, przemysłu chemicznego, produktów naftowych, ochrony środowiska, badań fizykochemicznych, badań substancji odurzających oraz psychotropowych.

Przede wszystkim i na co dzień to właściciel Laboratorium badawczo-rozwojowego EkotechLAB i jego kierownik.

Zostaliśmy przez niego zaproszeni na wizytę w laboratorium Cannalabs, gdzie opowiedział nam co nieco o funkcjonowaniu firmy, jej klientach i rynku konopnym w Polsce.

Wywiad z Markiem Kleinem (Cannalabs, EkotechLAB)

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wywiadu, który przeprowadziliśmy z Markiem Kleinem. Możecie się z niego dowiedzieć m.in.:

  • Skąd pomysł na prowadzenie takiego laboratorium?
  • Co najczęściej się bada w konopiach i co się w nich wykrywa?
  • Jakie techniki wykorzystywane są w tych badaniach i ile one trwają?
  • Czy na polskim rynku są dobre produkty konopne?
  • Co dzieje się z produktem, w którym limity THC są przekroczone i czy można zlecić takie badanie anonimowo?
  • Czy Cannalabs lub jego klienci odczuli ostatnie zmiany w prawie?
  • Czym jest HHC i czy jest legalne?

Ostatnie zagadnienie może być warte dalszej uwagi, jako że substancja ta jest słabo znana, a jednocześnie bardzo interesująca i z potencjałem na przyszłość. Trzeba jednak zaznaczyć, że od czasu nagrania firma Cannalabs otrzymała dalszą korespondencję z GIS, według której HHC jednak legalne nie jest. Sytuacja jest rozwojowa i niejasna, dlatego też planujemy stworzyć osobny artykuł na ten temat – stay tuned!

Marek Klein z EkotechLAB
Kliknij w obrazek by przejść do wywiadu