Jeżeli zastanawialiście się kiedyś, gdzie bada się konopie i produkty konopne, które trafiają na polski rynek, to jesteście we właściwym miejscu. Marek Klein prowadzi laboratorium Cannalabs – podjednostkę laboratorium analitycznego EkotechLAB, zajmującą się analizą zawartości kannabinoidów w konopiach, a także badaniem ich czystości i jakości. Jego pracownicy ustalają zawartość CBD, THC, terpenów, ale także obecność metali ciężkich czy pozostałości rozpuszczalników.
Doktor nauk technicznych Marek Klein jest absolwentem Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Oprócz pracy w laboratorium jest także biegłym sądowym przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku w zakresie chemii, przemysłu chemicznego, produktów naftowych, ochrony środowiska, badań fizykochemicznych, badań substancji odurzających oraz psychotropowych.
Przede wszystkim i na co dzień to właściciel Laboratorium badawczo-rozwojowego EkotechLAB i jego kierownik.
Zostaliśmy przez niego zaproszeni na wizytę w laboratorium Cannalabs, gdzie opowiedział nam co nieco o funkcjonowaniu firmy, jej klientach i rynku konopnym w Polsce.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wywiadu, który przeprowadziliśmy z Markiem Kleinem. Możecie się z niego dowiedzieć m.in.:
Ostatnie zagadnienie może być warte dalszej uwagi, jako że substancja ta jest słabo znana, a jednocześnie bardzo interesująca i z potencjałem na przyszłość. Trzeba jednak zaznaczyć, że od czasu nagrania firma Cannalabs otrzymała dalszą korespondencję z GIS, według której HHC jednak legalne nie jest. Sytuacja jest rozwojowa i niejasna, dlatego też planujemy stworzyć osobny artykuł na ten temat – stay tuned!
O autorze:
Patryk Gałecki
Artykuły Patryk Gałecki