Leczenie z wykorzystaniem medycznej marihuany coraz częściej jest stosowane w Polsce. Ogromne możliwości, jakie dają właściwości dwóch najbardziej znanych kannabinoidów (CBD i THC) to szansa dla wielu pacjentów, zwłaszcza zmagających się z bólem. Coraz więcej klinik oraz lekarzy ma w swojej ofercie terapię medyczną marihuaną. Leczenie odbywa się pod okiem doświadczonych specjalistów, którzy wiedzę pogłębiali na licznych szkoleniach z zakresu wpływu konopi na organizm.

Jeżeli zmagasz się z stanami bólowymi, cierpisz na inne jednostki chorobowe, a standardowa terapia nie przynosi rezultatów, warto rozważyć wprowadzenie terapii medyczną marihuaną.

Poniżej znajdziesz listę klinik oraz przychodni z całej Polski, gdzie lekarze wyjaśnią Ci każdy etap leczenia.

Masz pytania lub chcesz się dowiedzieć jak wygląda terapia? Skontaktuj się z wybraną kliniką lub specjalistą. Opiekun krok po kroku przeprowadzi pacjenta przez pierwszą wizytę, zbierze potrzebny wywiad oraz dokumentację i jeśli zajdzie potrzeba lekarz ostatecznie przepisze receptę i wdroży niezbędne leczenie. Receptę zrealizujesz w wielu aptekach z medyczną marihuaną.

Lista klinik i przychodni stosujących medyczną marihuanę w leczeniu

CAŁA POLSKA (wizyty online i telefoniczne)

1. GABINETKONOPNY.PL

Adres: Al. Zwycięstwa 241/13, 81-521 Gdynia 

tel. 500-108-308

[email protected]

www.gabinetkonopny.pl

Gabinet udziela świadczeń zdrowotnych z wykorzystaniem medycznej marihuany w zakresie: onkologii, neurologii, psychiatrii, ortopedii, endokrynologii, leczenia paliatywnego, leczenia bólu.

Możliwość konsultacji online, teleporady, rezerwacja wizyt online.


Pacjentów przyjmują następujący lekarze:

dr Natalia Nowak
Anestezjolog, Leczenie Bólu

Leczenie bólu w onkologii, leczenie paliatywne.

Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie 1990 .
W 2015 ukończyłam studia podyplomowe Medycyna Bólu na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie .

Po studiach doświadczenie zawodowe zdobywałam w Szpitalu Powiatowym w Kole i Szpitalu im prof. Adama Grucy w Otwocku.
Lekarz Hospicjum Domowego 2008 – 2015.
Od 2004 roku pracuję w UCK WUM w Warszawie , początkowo w Klinice Anestezjologii, obecnie w Poradni Leczenia Bólu. Od 2015 pracuję w Poradni Leczenia Bólu LuxMed.

Zainteresowania – leczenie bólu w onkologii .
Znajomość języków – angielski.

lek. Tomasz Lichacz
Specjalista chorób wewnętrznych

Leczenie bólu przewlekłego w tym neuropatycznego, leczenie objawów towarzyszących w onkologii – osłabienia, nudności, wymioty związane z chemioterapią, zaburzenia apetytu, leczenie paliatywne, leczenie bezsenności i zaburzeń snu. Specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych i medycyny paliatywnej.

Jestem absolwentem nieistniejącej już Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi.
Tytuł specjalisty uzyskałem w dziedzinie chorób wewnętrznych i medycyny paliatywnej. Od wielu lat związany jestem z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Elblągu, gdzie pracuję w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz z Hospicjum Elbląskim. Są to niejako dwa bieguny medycyny, w których bardzo dobrze się odnajduję i praca tam sprawia mi dużą satysfakcję.

Od momentu legalizacji medycznej marihuany w Polsce widzę w niej duży potencjał terapeutyczny, szczególnie u pacjentów z chorobą nowotworową.

lek. Paweł Kopaczyński
Lekarz

Leczenie bólu przewlekłego i ostrego, szczególnie związanego z chorobami reumatologicznymi oraz urazami narządu ruchu.
Leczenie dolegliwości związanych z działaniami niepożądanymi terapii onkologicznej- nudności, zaburzenia apetytu.
Łagodzenie objawów zespołu jelita drażliwego.
Terapia zaburzeń snu.

Jestem absolwentem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, studia ukończyłem w 2017 roku, a w ich trakcie odbyłem m.in. roczny staż na Uniwersytecie HHU w Duesseldorfie oraz staże w klinikach w Linz oraz Wels w Austrii. Obecnie jestem w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z Ortopedii oraz Traumatologii Narządu ruchu.

Terapia medycznymi konopiami w mojej opinii może stanowić pozbawioną wielu działań niepożądanych alternatywę, bądź też uzupełnienie konwencjonalnego leczenia licznych schorzeń. W obszarze moich zainteresowań leży szczególnie leczenie zespołów bólowych w przebiegu zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, chorób reumatycznych czy urazów narządu ruchu.

Udzielam konsultacji również w języku angielskim i niemieckim.

lek. Jegor Burdz
Lekarz ogólny

Leczenie bólu przewlekłego i neuropatycznego.
Leczenie objawów towarzyszących chorobom onkologicznym – osłabienia, nudności, wymiotów związanych z chemioterapią, zespołu wyniszczenia nowotworowego, zaburzeń apetytu, leczenie bólu, paliatywne.
Łagodzenie objawów stresu.
Terapia zaburzeń snu.

Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wykładam psychoedukację.

Interesuje się zastosowaniem psychodelików w medycynie, jestem zwolennikiem medycyny opartej na dowodach (EBM) oraz holistycznego podejścia do pacjenta.

Prowadzę konsultacje również w języku angielskim, rosyjskim i białoruskim, rozumiem mowę ukraińską.

GDAŃSK

2. Pomorskie Centrum Marihuany Leczniczej

ul. Czerwony Dwór 26, 80-383 Gdańsk

adres mailowy-[email protected]

W Pomorskim Centrum Marihuany Leczniczej lekarze prowadzą terapię zgodnie z zaleceniami z Izraela i Ameryki.

Maciej Rosiński – lekarz

Pomaga pacjentom zwiększyć komfort oraz długość swojego życia. Jest zwolennikiem aktywnego trybu życia, kompleksowego podejścia do pacjenta. Skupia się na znajdowaniu przyczyn, a nie tylko leczeniu objawów. Od kilku lat stosuje terapie kannabinoidami.

Marcin Sobczak – lekarz

Specjalizuje się w leczeniu pacjentów onkologicznych, przewlekłych zespołów bólowych oraz zaburzeń neurologicznych. Ciągłe szkolenia oraz pogłębianie swojej wiedzy są dla niego priorytetem. Od 2018 roku prowadzi licznych pacjentów w terapii marihuaną medyczną uzyskując bardzo zadowalające efekty.

LUBLIN:

3. Klinika Cannabis

ul. Cicha 4/1
20-078 Lublin

tel. 81 743 65 81

https://klinikacannabis.pl/

https://www.facebook.com/KlinikaLublin/

Leczenie medyczną marihuaną przez lekarzy specjalistów (po wcześniejszej kwalifikacji pacjenta):

Dr n. med. Jacek Gawłowicz

Absolwent Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie i Uniwersytetu Medycznego w Lublinie ze specjalizacjami z neurologii i  neurobiochemii. Od około 5 lat zajmuje się leczeniem preparatami z medycznych konopi i lekami  na bazie konopi. Opiekun medyczny  w Lubelskim Stowarzyszeniu Osób Chorych Na Padaczkę „Drgawka”. Autor i współautor prac naukowych oraz doniesień zjazdowych z zakresu padaczki i leczenia kannabinoidami. Współpracuje naukowo-szkoleniowo z Deutsches Institut für Medizinalcannabis. Prowadził szkolenia innych polskich ośrodków z zakresu leczenia kannabinoidami.

Lek. Monika Pędracka

Specjalista neurolog i absolwentka wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego  w Lublinie. Członek Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Uczestnik licznych konferencji naukowych i szkoleń na szczeblu ogólnokrajowym i międzynarodowym o tematyce ogólnoneurologicznej oraz  dotyczących epileptologii i chorób naczyniowych. Ukończyła kursy z zakresu neurosnologii. Posiada certyfikat PTU z diagnostyki dopplerowskiej tętnic domózgowych. Aktywnie poszerza wiedzę w dziedzinie elektroencefalografii uczestnicząc w akredytowanym szkoleniu  przygotowującym do uzyskania licencji EEG. Jest głównym autorem pracy naukowej na temat leczenia kannabinoidami. W 2015 roku uzyskała nagrodę „Przyjazny pracownik służby zdrowia 2014”  Prezydenta Miasta Lublin. W pracy zawodowej skupia się głównie na leczeniu padaczki, zespołów bólowych kręgosłupa, bólów głowy i terapii bólu neuropatycznego.

4. Terapie Cannabium – Centrum Medyczne Przyjaźni

Terapie Cannabium
Centrum Medyczne Przyjaźni
Ul. Przyjaźni 13
20-314 Lublinhttps://terapie-cannabium.pl/

adres mailowy: [email protected], [email protected]

W natłoku sprzecznych informacji dotyczących substancji leczniczych występujących w konopiach, opieramy się na doświadczeniu terapeutycznym naszych specjalistów i szerokiej bazie badań naukowych.

Lekarz: Wiktor Wezgraj

https://medicus.lublin.pl/article/marihuana-leczy-i-pomaga/

OLSZTYN

5. CannMed Sp. z o.o.

ul. Szarych Szeregów 5,
10-079 Olsztyn

www.cannmed.pl

[email protected]

Oferta kliniki:

  • Prowadzimy terapię leczniczą marihuaną zarówno w sposób stacjonarny w Olsztynie, jak i on-line w całej Polsce. Przyświeca nam misja pomocy wszystkim osobom, które borykają się ze schorzeniami, kwalifikującymi się do leczenia.
  • Śledzimy nowości związane z leczeniem marihuaną, z każdym pacjentem przeprowadzamy indywidualny wywiad lekarski, wyjaśniając jak wygląda terapia oraz z czym się ona wiąże.
  • Nasi lekarze doskonale rozumieją indywidualne potrzeby pacjentów, a kuracja leczniczą marihuaną dobierana jest po indywidualnym wywiadzie z pacjentem.
  • W trakcie stosowania terapii pacjenci niezwykle szybko zauważają jej pozytywny wpływ na organizm. Zapewniamy stały kontakt z naszymi specjalistami mogą być Państwo pewni, że podczas terapii uzyskają Państwo profesjonalne wsparcie.

W klinice porad udzielają wykwalifikowani lekarze, m.in.:

Dr Anna Sugajska

Lekarz medycyny (ur. 21.09.1990) w trakcie kształcenia specjalizacyjnego z dziedziny Radioterapii onkologicznej oraz Asystent na Katedrze Onkologii Collegium Medicum UWM w Olsztynie.

Pracuje również w Hospicjum JP II w Olsztynie, gdzie zajmuje się leczeniem objawów choroby nowotworowej, w tym dolegliwości bólowych.

Szczególną uwagę poświęca zagadnieniom związanym z leczeniem preparatami konopnymi i śledzi bieżące doniesienia naukowe na temat skuteczności terapii kanabinoidami.

W swoim doświadczeniu lekarskim wielokrotnie obserwowała korzystne efekty leczenia kannabinoidami w grupie pacjentów onkologicznych.

Ukończyła jednolite studia magisterskie na kierunku lekarskim Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w 2016r. uzyskując tytuł zawodowy – Lekarz.

Następnie studia podyplomowe „Elementy metodologii badań empirycznych w medycynie i zastosowania statystyki w badaniach biomedycznych” na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w 2017r.

Ukończyła kurs dla lekarzy „Medycyna paliatywna” organizowany przez Fundację Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie w 2018r.

WARSZAWA

6. Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu

ul. Kacza 8, 01-013 Warszawa

www.instytutleczeniabolu.pl/108/medyczna-marihuana

adres mailowy: [email protected], tel.(22) 710 33 33

Specjalista Kliniki – lek. Albert Jeznach

Poradnię prowadzi dr Albert Jeznach, który ukończył kurs „Konopie medyczne w teorii i praktyce” organizowanym przez Polish Institute Of Medical Cannabis. Dr Albert Jeznach specjalizuje się w leczeniu dolegliwości bólowych, w szczególności:

  • migrena,  
  • bóle głowy z nadużywania leków,  
  • ból przewlekły,  
  • neuralgie,  
  • bóle nowotworowe.  

Pomaga cierpiącym pacjentom cierpiącym, wdrażając  nowoczesne leczenie głównie preparatami marihuany medycznej. Konopie pozwalają uzupełnić bądź zastąpić zazwyczaj stosowane leki przeciwbólowe.   Dzięki doświadczeniu w sposób przyjazny Pacjentowi, wyjaśnia proces leczenia marihuaną medyczną oraz uczy przyjmowania leku metodą waporyzacji.

7. dr n. med. Małgorzata Łukowicz

Pruszkowska 17, Ochota, Warszawa, Warszawska Klinika lub:

Hoża 36, Śródmieście, Warszawa – Orto Med Sport

Specjalista w dziedzinie rehabilitacji medycznej, balneologii i medycyny fizykalnej. Od 2014 r. Kierownik Kliniki Rehabilitacji Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”, wcześniej Kierownik Poradni Rehabilitacji SPW ZOZ MSW oraz z-ca ordynatora Oddziału Neurologii i Rehabilitacji Neurologicznej w Bydgoszczy.

Prowadzi terapię konopiami medycznymi w różnych jednostkach chorobowych, zajmuje się monitorowaniem leczenia oraz doborem dawek. W trakcie prowadzonej terapii, ze względu na szerokie spektrum działania marihuany medycznej, pomaga w zmniejszeniu bólu pacjentom leczonym paliatywnie, poprawie jakości życia w wielu stanach chorobowych, niwelowaniu nudności i wymiotów u pacjentów indukowanych chemioterapią czy leczeniu bólu (przewlekłe neuropatie zapalne, ból neuropatyczny, ból nowotworowy, bóle głowy i migrena).

8. Cannabi Clinic

ul. Powązkowska 44
01-797 Warszawa

tel: 506 237 053
tel: 739 081 508

www.cannabiclinic.com

adres mailowy: [email protected]

Lekarze:

Doktor Anna Skrzypczyk-Ostaszewicz na co dzień zajmuje się kwalifikacją do leczenia systemowego nowotworów złośliwych (chemioterapia, hormonoterapia, leczenie celowane), a także prowadzi to leczenie i je nadzoruje, ze szczególnym naciskiem na efektywność, profilaktykę, i rozpoznawanie.

W grudniu 2019 ukończyła szkolenie w Kanadzie, zorganizowane przez Spectrum Academy z zakresu zastosowania terapii z wykorzystaniem produktów z konopi oraz efektów jej stosowania dla jakości życia, otrzymując Certyfikat.

Członek:
PTOK (Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej)
ESGO (European Society of Gynaecological Oncology)
INCIP (International Network on Cancer, Infertility and Pregnancy)

Zajmuje się planowaniem i prowadzeniem całości postępowania diagnostyczno-terapeutycznego wszystkich nowotworów litych, a w szczególności:
nowotworów ginekologicznych
raka piersi
nowotworów współistniejących z ciążą
nowotworów o tzw. nieznanym punkcie wyjścia

Kwalifikuje do leczenia systemowego nowotworów złośliwych (chemioterapia, hormonoterapia, leczenie celowane – ukierunkowane molekularnie), a także prowadzi je i nadzoruje jego skuteczność oraz tolerancję, z uwzględnieniem profilaktyki, rozpoznawania i leczenia ewentualnych działań niepożądanych terapii przeciwnowotworowej.

Kwalifikuje i prowadzi leczenie objawowe i wspomagające u chorych na nowotwory złośliwe (leczenie wspomagające przerzutów do kości, podstawowe leczenie przeciwbólowe, leczenie przeciwwymiotne itp.).

9. Grupa LUXMED

Lux Med, przy ulicy Puławskiej 455 w Warszawie

tel. 22 469 12 29

https://www.facebook.com/luxmed/

W Poradni Leczenia Marihuaną Medyczną zapewniamy nowoczesne wsparcie w terapii wielu schorzeń. Konopie medyczne stosowane są jako terapia modyfikująca przebieg choroby, której celem jest zmniejszenie dolegliwości i poprawa ogólnej jakości życia pacjenta. Mogą być pomocne w kontrolowaniu pierwotnych i wtórnych objawów różnych schorzeń.

Leki i wyciągi z konopi indyjskich zalecane są m.in. w przypadkach:

  • silnego, przewlekłego bólu
  • chorób neurologicznych
  • zaburzeń psychicznych i problemów ze snem
  • przewlekłych stanów zapalnych

10. Medicana

Ulica Wołoska 16
02-675, Warszawa

www.medicana.pl

adres mailowy: [email protected]

O Klinice:

Jesteśmy pierwszą kliniką w Polsce zajmującą się leczeniem medyczną marihuaną.

Tworzymy to miejsce z myślą o wszystkich osobach borykających się z przewlekłymi chorobami, które wpływają na ich codzienne funkcjonowanie oraz jakość życia.  

Zespół Medicana to doświadczeni lekarze specjalizacji medycznych m.in. ginekologii, gastrologii, psychiatrii, onkologii i neurologii.

Dzięki międzynarodowej współpracy z naukowcami z całego świata, w tym między innymi z Izraela, Kanady i USA, systematycznie podnosimy kwalifikacje naszej kadry lekarskiej i jesteśmy na bieżąco z najnowszymi wytycznymi w zakresie prowadzenia terapii konopnej.

11. Releaf

Adres: Aleja Armii Ludowej 12, 00-638 Warszawa

E-mail: [email protected], www.releaf.pl

Tel.: +48 664 334 750

Infolinia czynna poniedziałek-piątek w godz. 10:00-18:00

O Klinice:

Jesteśmy zespołem profesjonalistów od lat dbających o jakość życia pacjentów.

Chcąc osiągnąć zadowalający efekt terapeutyczny musieliśmy długo szukać substancji, które faktycznie będą pomagały naszym pacjentom, jednocześnie nie narażały ich na dotkliwe skutki uboczne.

Tym sposobem odkryliśmy konopie – naturalny lek dostępny dla ludzkości od tysiącleci. Dzisiejszy rozwój medycyny konopnej przekracza wszelkie wyobrażenia sprzed 10 czy 15 lat. Niegdyś zniesławione substancje aktywne konopi obecnie pomagają milionom pacjentów na świecie.

Naszą misją jest dać pacjentom możliwość bezpiecznego i efektywnego korzystania z dobrodziejstw tego naturalnego leku.

Na pacjentów czeka zespól lekarzy:

Lekarz Ada Nowatorska-Bourget (onkolog) – to absolwentka I Wydziału Lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, jest w trakcie specjalizacji z onkologii klinicznej, aktualnie związana z Narodowym Instytutem Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Ewgenij Mozgunow (anestezjolog) – doktor nauk medycznych, który po ukończeniu studiów oraz obronieniu doktoratu w Rosji przeniósł się na stałe do Polski, gdzie nostryfikował swoje dyplomy na Warszawskim oraz Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Poza praktyką lekarską w Szpitalu MSWiA w Opolu prowadzi szeroką działalność naukową, a także od lat specjalizuje się w terapiach medyczną marihuaną.

Piotr Huber – lekarz w trakcie specjalizacji z rehabilitacji medycznej. W 2015 ukończył studia na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Pracował w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką we Wrocławiu, a aktualnie poza rezydenturą w Szpitalu Vratislavia Medica na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej przyjmuje również pacjentów Klinice Leczenia Marihuaną Releaf.

Anna Sugajska (ur. 21.09.1990) – lekarz w trakcie kształcenia specjalizacyjnego z dziedziny Radioterapii onkologicznej (Klinika i Zakład Radioterapii, Szpital MSWiA w Olsztynie); jest doktorantem i pracownikiem naukowo-dydaktycznym Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Praca w przychodniach konopnych w Warszawie i Olsztynie.

12. Centrum Medycyny Konopnej

Koszykowa 54
00-675 Warszawa

tel. +48 731 93 66 66

www.centrum-mk.pl
[email protected]

O Klinice:

To placówka medyczna wyspecjalizowana w świadczeniu usług medycznych
w oparciu o terapie konopiami- tzw. medyczną marihuaną.

W jednym miejscu skupiamy specjalistów z różnych dziedzin medycyny, łącząc doświadczenie lekarskie, wraz z misją świadomego i bezpiecznego udostępniania pacjentom nowoczesnych form terapeutycznych – zwłaszcza tam, gdzie inne formy leczenia już się wyczerpały.

Zespół lekarskie tworzą:

dr n. med. Magdalena Nita – chirurg: Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Studiów Doktoranckich WUM. Pracuje w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej UCK WUM, gdzie odbywa szkolenie specjalizacyjne w zakresie chirurgii ogólnej.

lek. Judyta Faliszewska specjalista medycyny rodzinnej / psychiatria: Od 10 lat pracuje jako lekarz POZ. Dodatkowo przez 2,5 roku pracowała w Oddziale Psychiatrycznym Ogólnym. Specjalizacje z Medycyny Rodzinnej ukończyła w 2019 roku.

lek. Mikołaj Zimny – neurochirurg: Jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
W codziennej praktyce opiekuje się chorymi z pełną gamą schorzeń ośrodkowego układu nerwowego wymagających zaopatrzenia chirurgicznego, jednak w głównej zajmuje się pacjentami cierpiącymi na schorzenia kręgosłupa (dyskopatie i stenozy) oraz zespoły bólu przewlekłego na tle chorób neuroonkologicznych i zwyrodnieniowych kręgosłupa.

ŁÓDŹ

13. Cannabis Clinic

Adres:
90-013 Łódź,
ul. Kilińskiego 114

www.cannabis-clinic.pl

adres mailowy: [email protected]

Lekarz: dr Jacek Orłowski (spec. ginekologia i położnictwo, terapia kannabinoidami)

O Klinice:

Jesteśmy pierwszym w Łodzi centrum medycyny konopnej. Nasi lekarze w terapii swoich pacjentów wykorzystują medyczną marihuanę, umiejętnie dołączając ją do obecnego leczenia pacjenta, konopie mogą też być zastosowane jako samodzielna forma terapii. 

Leczymy zgodnie z najnowszą i rzetelną wiedzą medyczną, każdego pacjenta traktujemy indywidualnie, komponując terapię na miarę jego potrzeb zdrowotnych.  Planując terapię konopną opieramy się na wytycznych kanadyjskich i izraelskich – kraje te przodują w dziedzinie badań nad medycznymi konopiami i ich zastosowaniem w codziennej praktyce klinicznej.

Medycyna konopna przeżywa swój renesans, obecnie na świecie prowadzonych jest ponad 400 badań klinicznych. Dotychczasowe badania bezapelacyjnie potwierdziły skuteczność konopi między innymi w:

  • przewlekłym bólu
  • nudnościach i wymiotach, w tym spowodowanych chemioterapią
  • spastyczności w przebieg chorób neurologicznych
  • wyniszczeniu w przebiegu chorób nowotworowych

a to tylko niektóre z chorób, w których zastosowanie znajduje medyczna marihuana. Co istotne pacjenci najczęściej nie odczuwają skutków ubocznych terapii, a jeżeli takowe się pojawią, są łagodne, przemijające i nie zagrażają życiu ani zdrowiu. Na świecie nie odnotowano śmiertelnego zatrucia konopiami, w przeciwieństwie do leków opioidowych, leków nasennych z grupy benzodiazepin, leków przeciwdepresyjnych czy chociaż zwykłych leków przeciwbólowych jak paracetamol czy zwykła aspiryna.

14. SpectraMed

Jana Kochanowskiego 14A, 90-001 Łódź

tel: 694 929 494, mail: [email protected]

www.spectramed.pl

https://www.facebook.com/spectramedpl

SpectraMed z Łodzi to centrum medycyny konopnej, w którym możesz uzyskać fachową pomoc przy wszelkiego rodzaju terapiach z zastosowaniem substancji takich jak THC czy CBD. Naszym priorytetem jest udzielanie pomocy pacjentom, dla których tradycyjne leczenie przestało być skuteczne lub nie przynosi spodziewanego rezultatu. 

Medycyna tradycyjna coraz częściej otwiera się na stosowanie medycznej marihuany. Między innymi w przypadkach:

  • dolegliwości bólowych,
  • schorzeniach neurologicznych,
  • onkologii i powikłaniach po chemioterapii,
  • chorobach reumatologicznych,
  • gastroenterologii,
  • chorobach dermatologicznych,
  • psychiatrii,
  • chorobach autoimmunologicznych.

Zakres porad:

Oferujemy konsultacje lekarskie połączone z rozpisaniem terapii medyczną marihuaną. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, z pełnym zaangażowaniem i troską o jego dobro.

BIAŁA PODLASKA

15. Fitokan

adres: Plac Szkolny Dwór 10 / II piętro 21-500 Biała Podlaska

Telefon: +48 517 117 647, +48 668 491 513, email: [email protected], FB https://www.facebook.com/fitokanpl

O Klinice:

Fitokan to nowoczesna profesjonalna klinika konopna świadcząca pomoc lekarską w doborze terapii medyczną marihuaną. Klinika Fitokan zapewnia specjalistyczne konsultacje lekarskie z zakresu leczenia konopiami medycznymi tak by w znaczący sposób poprawić stan zdrowia pacjentów.

Nasz zespół tworzą lekarze różnych specjalizacji medycznych. Tak by zapewnić profesjonalną pomoc pacjentom i wdrożyć odpowiedni plan leczenia oparty na terapii medyczną marihuaną. W klinice mamy lekarzy różnych specjalizacji (m.in. neurolog, psychiatra, onkolog, lekarz ogólny, urolog). Ekspertów w zastosowaniu terapii marihuaną/konopiom medyczną. 

*Informacje o lekarzach i działalności klinik pochodzą ze stron ww. placówek medycznych.