Kto lubi frytki? Pytanie retoryczne. Chyba każdy, nawet osoby na diecie czasami robią sobie wolne i zajadają pizzę czy frytki. Miłośnicy konopi indyjskich wkomponowują marihuanę w wiele dań, by uzyskać wiadome efekty. Można zatem przygotować domowe frytki z sosem majonezowym z dodatkiem marihuany (THC). Jak to zrobić? Przeczytasz poniżej.

Pamiętaj o tym, że konopie indyjskie w Polsce są nielegalne, a za ich posiadanie lub uprawę grozi od 3 do 8 lat pozbawienia wolności. Artykuł powstał jedynie w celach edukacyjnych. Może być pomocny osobom, które przebywają w krajach, gdzie uprawa i posiadanie marihuany (w tym marihuany medycznej) na własny użytek jest dozwolone. Więcej informacji w zakładce prawo.

Co jeszcze trzeba wiedzieć?

sposób dekarboksylacji THC

Co jest potrzebne do zrobienia frytek i sosu?

ziemniaki
przyprawy

Aby zrobić domowe frytki należy przygotować:

  • ziemniaki (duże) – 5 szt.
  • olej rzepakowy
  • przyprawy

Proponujemy frytki pieczone w piekarniku, dzięki czemu nie będą nasączone tłuszczem i będą mniej kaloryczne.

Do wykonania sosu majonezowego musisz mieć:

majonez
Masło z THC
  • majonez – 1 opakowanie
  • masło cannabutter (masło z THC) – przepis znajdziesz tutaj – zalecamy ostrożność w ilości dodanego masła, bezpiecznie zacząć od 1 łyżeczki na słoik majonezu

Uwaga: Masła cannabutter nie kupisz w sklepie, jest nielegalne. Użytkownicy konopi indyjskich robią je samodzielnie. Możesz również przygotować zdrowy majonez z CBD.

Przygotowanie frytek i sosu krok po kroku

frytki z majonezem THC i ketchupem

Aby frytki były chrupiące i pyszne musisz wykonać kilka czynności:

  1. Obierz ziemniaki i pokrój na słupki.
  2. Zamocz pokrojone ziemniaki w zimnej wodzie (w misce) ok. 30-40 minut – usunie to z nich skrobię i sprawi, że będą chrupiące.
  3. Teraz należy osuszyć frytki np. papierowym ręcznikiem i obtoczyć w ulubionych przyprawach (papryka, pieprz itp.).
  4. Frytki należy rozłożyć na blaszce, skropić olejem i wstawić do nagrzanego piekarnika (180-200 stopni Celsjusza) i piec przez ok. 30-40 minut. Sprawdzaj, czy frytki równomiernie się przypiekają.
  5. Najprostszym sposobem na zrobienie sosu majonezowego jest dodaniu do majonezu miękkiego masła THC i delikatne wymieszanie (zmiksowanie). Pamiętaj o ostrożnym dawkowaniu.

Można też przygotować majonez z oleju z konopi siewnych.

Sos majonezowy możesz szybko zmienić w lekko pikantny dodając 2 łyżeczki ketchupu.

Pozostaje już tylko cieszyć się smakiem domowych frytek i majonezu z dawką mocy.