Chrupiące nuggetsy to jedno z ulubionych dań większości osób, dorosłych oraz dzieci. Delikatne, soczyste mięso z kurczaka to idealny pomysł na przekąskę. Jak je szybko przygotować, dowiesz się z naszego przepisu.

Pamiętaj o tym, że konopie indyjskie w Polsce są nielegalne, a za ich posiadanie lub uprawę grozi od 3 do 8 lat pozbawienia wolności. Artykuł powstał jedynie w celach edukacyjnych. Może być pomocny osobom, które przebywają w krajach, gdzie uprawa i posiadanie marihuany (w tym marihuany medycznej) na własny użytek jest dozwolone. Więcej informacji w zakładce prawo.

Dekarboksylacja i działanie THC w marihuanie

Co jest potrzebne do zrobienia nuggetsów – lista składników

kurczak
cannabutter
przyprawy
mąka
mleko
 • pierś kurczaka – 2 szt.
 • mąka pszenna – 2 szklanki (do marynaty i panierki)
 • przyprawy – papryka słodka, ostra, pieprz, sól, czosnek suszony itp.
 • olej rzepakowy
 • cannabutter – masło z THC (przepis) – 1 łyżka (zaczynaj od najniższych dawek)
 • mleko – 1/3 szklanki

Jak zrobić lecznicze nuggetsy?

nugg2

Przygotowanie nuggetsów nie jest skomplikowane i zajmie, razem ze smażeniem około 2 godzin.

 1. Przygotowujemy marynatę: masło THC (delikatnie podgrzewamy je chwilę, by miało miękką konsystencję) wymieszaj z 2 łyżkami mąki, przyprawami oraz mlekiem – musi powstać jednolita, gęsta marynata.
 2. Do marynaty włóż umytą, pokrojoną w większą kostkę pierś kurczaka, obtocz w marynacie i wstaw na około 1,5 godziny do lodówki.
 3. Następnym krokiem jest przygotowanie panierki z mąki, płatków bułki z bułki tartej (bułka tarta typu japońskiego) i przypraw (papryki, czosnku, soli).
 4. Każdy kawałek kurczaka obtocz w panierce i strzep nadmiar mąki, a następnie smaż na patelni z rozgrzanym olejem – na złoty kolor przez 10-15 minut.
 5. Nuggetsy można podawać z frytkami, ryżem, surówką, ketchupem czy jogurtem konopnym.

Innym rozwiązaniem może być wykonanie majonezu z marihuaną. Można z nim zjeść normalnie przygotowane nuggetsy (z innego przepisu bez dodatku suszu) lub zrobić sos majonezowo-keczupowy.

Kilka porad:

Zamiast marynaty z masłem THC możesz przygotować również panierkę łącząc mąkę z rozdrobnionym i zdekarboksylowanym suszem (marihuaną medyczną).

Wersja zdrowsza to wykonanie panierki z mąki konopnej z konopi siewnych, po prostu mąkę konopną łączysz z mąka pszenną (1:1) i obtaczasz w niej kawałki kurczaka.

Uwaga: rezygnując z marynaty z masłem THC, musisz użyć do przygotowania nuggetsów również jajka – czyli kawałki kurczaka maczasz w roztrzepanym jajku, a dopiero potem obtaczasz w panierce z mąki i smażysz.

Smacznego!