Wielu z nas chciało w dzieciństwie zostać sławnym aktorem, który bierze udział w największych produkcjach. Aktorzy znani są z wystawnego życia, posiadania luksusowych aut, a ich życie śledzą media z całego świata. Czy wiedzieliście, że wielu aktorów korzysta z marihuany, a niektórzy otwarcie walczą o jej legalizację?

Morgan Freeman

Jest jedną z najbardziej ikonicznych postaci, która występuje na wielkim ekranie. Nazywany często „głosem Boga” ze względu na swoją charakterystyczną, głęboką barwę głosu. Karierę aktorską rozpoczął od występów w musicalach, a w 2005 uzyskał pierwszego Oscara. Wielokrotnie był także nagradzany przez Amerykańską Gildię Aktorów.

Poza występami w największych produkcjach, Morgan Freeman jest bardzo aktywny w świecie konopi. Silnie stara się o jej legalizacje i jak sam twierdzi: uwielbia marihuanę. Według Morgana ruch legalizacyjny nabiera coraz większego rozmachu, a sama legalizacja może przynieść wiele korzyści.

Brad Pitt

Aktor uwielbiany przez szeroką społeczność, niejednokrotnie nazywany był łamaczem serc kobiecych i bożyszczem nastolatek. W mediach określany niegdyś jest jako najbardziej atrakcyjny mężczyzna na świecie. Jego idealnie wyrzeźbione ciało nie współgra z wizerunkiem typowego palacza trawki. Brad Pitt otwarcie przyznaje: „palę, żeby odpocząć od życia celebryty”.

Tommy Chong

Kanadyjsko-amerykański komik, aktor, scenarzysta, reżyser, muzyk i działacz konopny. Posiada wiele dokonań artystycznych na swoim koncie, ale niewiele osób słyszało, że zaciekle walczy o prawa konopi.

Większość swojego życia działał na rzecz legalizacji marihuany w USA i Kanadzie. Posiada własną plantację konopi medycznych, o której często mówi. Jego filmy o tematyce konopnej, takie jak Still Smoking i Up In Smoke ściśle związane są z przekonaniami aktora.

Tommy Chong z marihuaną
Tommy Chong z marihuaną, Instagram @tommychongcannabis

Natalie Portman

Aktorka przyznaje, że podczas swoich studiów na Harvardzie często korzystała z marihuany wraz z przyjaciółmi. Obecnie twierdzi, że nie korzysta już z konopi.

Gwiazdy z Polski

Wydawać by się mogło, że jedynie artyści zza wielkiej wody otwarcie afiszują się korzystaniem z konopi. Wielu odważnych można spotkać również w Polsce. Przypominamy, że marihuana jest wciąż nielegalna, a za jej posiadanie grozi odpowiedzialność karna.

Robert Makłowicz

Jest to gwiazda telewizji, która podbiła serca młodzieży. Robert Makłowicz znany jest głównie ze swoich programów kulinarno-podróżniczych. Smakosz przyznaje, że korzystał z marihuany kilkukrotnie. Aktor jest zwolennikiem idei legalizacji konopi w Polsce.

Kuba Wojewódzki

Dziennikarz, aktor teatralny, osobowość telewizyjna – największej publiczności znany z tego ostatniego. Otwarcie przyznaje się do korzystania z marihuany, jednocześnie zaprzeczając, jakoby kiedykolwiek sięgał po mocniejsze środki. Sam angażował się w biznesy konopne – piwo i wódkę z aromatem tej rośliny, na temat których panują jednak mieszane opinie w branży.

Kuba Wojewódzki w krzakach konopi
Kuba Wojewódzki w krzakach konopi,
Instagram @kuba_wojewodzki_official

Anna Dereszowska

Przyznała się do palenia marihuany podczas jednego z udzielanych wywiadów – u wyżej wspomnianego Kuby Wojewódzkiego. Jak sama twierdzi, nie jest osobą, która nadużywa marihuany i jest w tej kwestii bardzo ostrożna.

Michał Piróg

Prowadzący jednego z najbardziej znanych programów modowych przyznał, że palenie marihuany zalecił mu lekarz z Francji. Michał choruję na astmę i według opinii lekarza marihuana ochroni go przed rozedmą płuc.

Podsumowanie

Przedstawiona lista gwiazd oczywiście nie jest kompletna – w świecie showbiznesu marihuana jest tak powszechna, jak alkohol. Wizerunek tych roślin na przestrzeni lat się zmienia, przez co zyskuje coraz więcej sympatyków. Lista powstała w celu zwrócenia uwagi na fakt wykorzystania marihuany przez wszystkie grupy społeczne, a jej użytkownicy nie są stereotypowymi narkomanami, bez ambicji i sukcesów.


Źródła

  • https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/00380253.2017.1367266
  • https://www.teses.usp.br/teses/disponiveis/101/101131/tde-18092020-081536/pt-br.php
  • https://link.springer.com/chapter/10.1007/978-3-319-04147-6_6
  • https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/add.15483
  • https://seedbanks.pl/wiedza-o-konopiach/11-artystow-ktorzy-odniesli-sukces-dlaczego-kochaja-trawke-posluchajmy-jak-opowiadaja-sie-po-stronie-marihuany/khc_znar
  • https://rozrywka.dziennik.pl/plotki/galeria/404913,gwiazdy-ktore-przyznaly-ze-pala-marihuane.html
  • https://jastrzabpost.pl/newsy/gwiazdy-ktore-pala-lub-palily-marihuane-dluga-lista_1149480.html