Słyszałeś zapewne o oleju RSO. To bardzo mocny ekstrakt pozyskiwany z konopi indyjskich. Przypisuje się temu specyfikowi właściwości przeciwnowotworowe, czego dowodem ma być historia twórcy oleju. Rick Simpson stworzył gęsty olej RSO i smarował nim zmiany chorobowe na skórze, po kilku aplikacjach uległy one zmniejszeniu.

Dekarboksylacja thc

Ponieważ olej RSO jest produktem nielegalnym, nie ma zatwierdzonego przepisu na jego wykonanie. Tworzony jest tylko domowym sposobem.

Tekst ten ma wyłącznie informacyjny charakter. Informacje w nim zawarte pochodzą z serwisów zagranicznych, gdzie marihuana rekreacyjna jest legalna i obecna w obrocie czy uprawie na użytek własny. Nie należy przygotowywać oleju RSO samodzielnie w warunkach domowych.

Co jest potrzebne do zrobienia oleju RSO

Do przygotowania oleju należy przygotować:

  • szus konopny wysokiej jakości – np. 500 g (w zależności, ile chce się pozyskać oleju)
  • rozpuszczalnik – benzyna lekarska, alkohol izopropylowy 99%
  • wiadro lub pojemnik plastikowy
  • drewniane mieszadła – duża łyżka, patyk
  • sitko lub filtry do kawy
  • gumowe rękawiczki
  • naczynie do podgrzewania
  • opcjonalnie olej konopny

Jak przygotować olej RSO – krok po kroku

  1. Zdekarboksylowany susz (mocno rozdrobniony młynkiem lub grinderem) należy umieścić w plastikowym pojemniku i zalać całość alkoholem do momentu przykrycia suszu.
  2. Mieszać zawartość przez pewien czas (czym dłużej tym więcej kannabinoidów trafi do alkoholu) lub odstawić zamknięte na pewien okres – by alkohol wyciągnął kannabinoidy i inne składniki.
  3. Po odstawieniu lub wymieszaniu należy zawartość odsączyć lub oddzielić susz od rozpuszczalnika do innego pojemnika, używając najpierw sitka, a potem filtrów do kawy – przefiltrować całość dwukrotnie.
  4. Tak otrzymaną ciesz wlać np. do garnka (niektórzy polecają urządzenie do gotowania ryżu) i rozpocząć proces długiego, kontrolowanego podgrzewania.
    • Uwaga! Nie należy stosować kuchenki gazowej tylko elektryczną. Obok podgrzewanego naczynia należy ustawić wentylator. By nie doszło do wybuchu, w pomieszczeniu powinny być otwarte okna.
  5. Miksturę należy delikatnie i powoli podgrzewać tak długo, aż na dnie znajdzie się niewiele płynu (2-3 cm). Zaleca się dodanie np. oleju konopnego (50-100 ml), który stanie się nośnikiem kannabinoidów (THC rozpuszcza się w alkoholach oraz tłuszczach). Ilość olejku uzależniona jest od stężenia jakie chce się uzyskać. Po dodaniu olejku, można dalej podgrzewać i odparować resztę rozpuszczalnika (alkoholu). W ten sposób otrzymany produkt stanie się gęstą i oleistą mazią.
  6. Po ostygnięciu olej RSO należy przelać do ciemnej butelki (np. strzykawką).
  7. Cały proces podgrzewania trwa nawet kilka godzin. Należy zachować szczególną ostrożność!

Jak zrobić olej zobacz tutaj.

Uwaga:

Olej RSO stosowany jest w leczeniu chorób onkologicznych, ale jak pisaliśmy wyżej, nie ma badań potwierdzających jego skuteczność. Często sprowadzany jest z zagranicy przez rodziny dla chorych pacjentów. W Polsce jest nielegalny.

W leczeniu onkologicznym zawsze należy stosować terapię zaleconą przez lekarza.

Pamiętaj o tym, że konopie indyjskie w Polsce są nielegalne, a za ich posiadanie lub uprawę grozi od 3 do 8 lat pozbawienia wolności. Artykuł powstał jedynie w celach edukacyjnych. Może być pomocny osobom, które przebywają w krajach, gdzie uprawa i posiadanie marihuany (w tym marihuany medycznej) na własny użytek jest dozwolone. Więcej informacji w zakładce prawo.