Gry mobilne stały się jednym z najpopularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu, zwłaszcza dla najmłodszych z nas. Łatwość dostępu i wygoda korzystania ze smartfonów sprawiają, że gry te są idealnym, niezobowiązującym rozrywkowym towarzyszem w ciągu dnia. Czy to dobrze i zdrowo? Zależy od sytuacji, ale to nie temat na dziś. Dziś przyjrzymy się światu gier mobilnych w poszukiwaniu marihuany. Przedstawimy kilka gier, które zorientowane są wokół konopi.

Hempire

grafika promocyjna gry Hempire

Jest to typowa gra typu clicker, w której gracz przejmuję kontrolę nad plantacją konopi. Celem rozgrywki jest rozwijanie swojego interesu poprzez produkcje i sprzedaż marihuany. Bardzo prosty i intuicyjny interfejs jest dużą zaletą produkcji. Gracz nie musi posiadać doświadczenia w tego typu grach, by rozpocząć rozgrywkę. Rozgrywka opiera się głównie na klikaniu ikon na ekranie, a następnie zbieraniu monet. Są one niezbędne do rozwoju plantacji i planowania przyszłych inwestycji.

W grze nie znajdziemy niestety żadnych elementów fabularnych, co dla wielu jest wielkim minusem produkcji. Kolejnym może być szybkie tempo rozgrywki i konieczność ciągłej kontroli.

Pot Farm: Grass Roots

grafika promocyjna gry Pot Farm: grass Roots

Pot Farm: Grass Roots to kolejna mobilna gra, która pozwala na prowadzenie własnej plantacji konopi. W przeciwieństwie do poprzedniej propozycji ma ciekawą i zabawną fabułę, która jest ukazana za pomocą komiksowych sekwencji, przedstawiających przygody głównych bohaterów.

Gracze rozpoczynają od małego pola konopi i z czasem rozwijają swoją uprawę, produkując coraz więcej towaru i zarabiając coraz większe pieniądze. W grze jest wiele opcji rozwoju i ulepszania, co pozwala na niestandardowe ustawienia plantacji i zdobywanie przewagi nad konkurentami.

Baner zagrano

Jednym z minusów gry jest to, że czasami jest zbyt prosta. Gracze mogą odkryć większość funkcji w grze w ciągu dosłownie kilku godzin, a po osiągnięciu pewnego punktu, staje się powtarzalna i monotonna. Ponadto zawiera reklamy, które mogą niektórych graczy irytować.

Weed Inc

grafika promocyjna gry weed inc

W Weed Inc. gracze wcielają się w rolę właściciela firmy zajmującej się uprawą i sprzedażą konopi. Celem jest rozwijanie swojego biznesu i zdobywanie klientów, co wymaga zarządzania finansami i rozwojem produkcji.

Gra oferuje wyzwanie strategiczne, a gracz musi dokładnie planować swoje ruchy i wykorzystywać swoje zasoby w celu osiągnięcia sukcesu. W grze można zarządzać wieloma aspektami biznesu, takimi jak uprawa, produkcja i dystrybucja, co daje graczom pełną kontrolę nad swoim przedsiębiorstwem.

Minusy? Ponownie jest to brak elementów fabularnych i – co niestety typowe dla produkcji mobilnych – duża ilość reklam.

Weed Factory Idle

zrzuty ekranu z gry weed factory idle

Kolejną propozycja z kategorii klikerów jest Weed Factory Idle. Rodzaj gry zawarty jest już w tytule. W trakcie rozgrywki rozbudowujemy nasze konopne imperium, a duża część rozwoju toczy się „w tle”. Co jakiś czas logujemy się do gry, by zarządzać tym, co działo się pod naszą nieobecność i dokonywać nowych inwestycji.

Grafika, sposób gry i muzyka są typowe dla tego gatunku. Gra niestety jest dość krótka, zwłaszcza jak na przedstawiciela swojego gatunku. W niektóre można grać miesiącami, tutaj możliwe jest osiągnięcie wszystkiego w około tydzień. W praktyce nawet szybciej, bo gra jest do bólu powtarzalna. Ślepo rozbudowujemy imperium, które nie oferuje nam nic nowego. Są wprawdzie kolejne mapy do odblokowania, ale wszystko sprowadza się do tego samego mechanizmu: zatrudniania pomocników, levelowania uprawy, transportu i windy. Gra więc nudzi się bardzo szybko. Plus? Restart gry po wyświetleniu się reklamy jest szybszy niż jej oglądanie (a działa tak samo).

Weed Firm 2: Back to College

obrazek promocyjny gry weed firm 2 back to college

Ostatnią proponowaną przez nas produkcją jest Weed Firm 2: Back To College. Prawdziwy klasyk wśród mobilnych gier o marihuanie.

Gracz zaczyna od niewielkiej uprawy i sprzedaży klientom. Z czasem odblokowuje różne odmiany, nawozy i możliwości. Może przetwarzać marihuanę w edibles i w koncentraty, a nawet… polecieć w kosmos.

Wraz z postępem rozgrywki firmę można ulepszać, co pozwoli na lepsze i większe zbiory. Do zasiania dostępne są różne gatunki konopi, z różną charakterystyką. Do dyspozycji są także różne środki wzmacniające wzrost roślin, a w trakcie rozgrywki natrafimy na dodatkowe minigierki. Nasze progi odwiedzą różne rodzaje klientów i od nas tylko zależy komu sprzedamy, a kogo wyprosimy.

Wraz z postępem w fabule gra zmienia gatunek na science-fiction. Możemy bowiem rozszerzyć naszą działalność na inne planety, gdzie będziemy uprawiać kosmiczne odmiany konopi i sprzedawac je obcym. A może to tylko wyobraźnia zjaranego bohatera?

Problemem mogą być mikropłatności – nie wszystkie gatunki możemy odblokować, część trzeba kupić. Mimo to jest jedną z ciekawszych gier na telefon o tematyce konopnej.

Zachęcamy do odwiedzenia portalu zagrano.pl, gdzie znajdziesz setki gier i recenzji!

Jeżeli znacie inne gry mobilne o tematyce konopnej, koniecznie podzielcie się swoimi tytułami w komentarzach!