Miłośnicy konopi często zastanawiają się, jak zwiększyć moc marihuany, by stan euforii i zrelaksowania mógł trwać jak najdłużej. Czy są sposoby na przedłużenie pożądanej fazy po paleniu marihuany? Co może na to wpłynąć?

Uwaga: Nasze artykuły mają charakter wyłącznie informacyjny, nie propagujemy zażywania marihuany.

Wpływ THC na funkcjonowanie organizmu jest szeroki. Już w kilka minut po zażyciu marihuany użytkownik odczuwa przypływ energii, pobudzenie, euforię itd. Kolejną fazą jest stan wyciszenia, apatii i spadku aktywności. Człowiek czuje się w tej fazie senny, zmęczony. Marihuana działa około 4-5 godzin, ale jest to kwestia indywidualna, na długość i moc odczuwania objawów wpływa wiele czynników – np. odporność organizmu na THC (tolerancja), dawka, sposób przyjmowania.

Więcej przeczytasz o tym tutaj: Jakie działanie i właściwości ma marihuana

W ciągu kilku minut po zapaleniu marihuany dochodzi do przyspieszenia pracy serca, spadku napięcia w drogach oddechowych oraz rozszerzenia naczyń krwionośnych w spojówkach.
Częstotliwość akcji serca może wzrosnąć o 20–50 uderzeń na minutę, a w niektórych przypadkach ulega nawet podwojeniu. Stosowanie innych substancji psychoaktywnych wraz z marihuaną może nasilać ten efekt. Uważa się, że ryzyko wystąpienia zawału serca w ciągu pierwszej godziny po wypaleniu marihuany wzrasta pięciokrotnie.
Wyjaśnieniem tego jest fakt zwiększania przez marihuanę ciśnienia krwi i tętna, a także zmniejszania zdolności krwi do transportowania tlenu (palenie).

Zdrowotne następstwa rekreacyjnego
używania kannabinoidów. Anna Klimkiewicz, Agata Jasińska

Sposoby przyjmowania marihuany i THC

Najpopularniejszym sposobem jest jej palenie. Wykorzystuje się do tego lufki (fifki), fajki wodne. Popularne są też waporyzatory.

  • Palenie marihuany odbywa się za pomocą tworzonych jointów/ skrętów, czyli zawijania suszu konopnego w specjalne bibułki. Pali się ją również z fifek/ lufek (szklanych rurek). Często do marihuany dodawany jest tytoń, który silniej działa na organizm.
  • Fajki wodne i bonga – to kolejny mocniejszy sposób palenia. Dym filtrowany jest przez wodę. Do organizmu dostaje się więcej THC, a mniej substancji smolistych.
  • Susz konopny można również waporyzować – w specjalnych urządzeniach waporyzatorach. W procesie tym nie dochodzi do spalania, a jedynie podgrzania i odparowywania aktywnych związków. Choć waporyzacja jest „zdrowszą” wersją palenia, to i w tym przypadku pewna ilość drażniących substancji dostaje się do organizmu.

Jedzenie „marihuany” w produktach spożywczych

Marihuana może być również spożywana drogą pokarmową w postaci masła (cannabutter), herbat i naparów (makumba) itp. Z masła z kolei można przyrządzać ciastka, przekąski, słodycze, żelki. Pamiętać trzeba, że THC w takim sposobie podania pozostaje w organizmie dłużej, wywołuje dużo silniejsze efekty odczuwane dopiero po około 1-2 godzinach. Efekty mogą utrzymywać się nawet do 8 godzin. Wszystko zależy jednak od stężenia kannabinoidów w produktach spożywczych. Nie znając stężenia THC w maśle, należy zachować szczególną ostrożność, by oczekiwany „haj” nie zmienił się w zatrucie i kilkugodzinne nudności.

  • do produkcji kostki masła (cannabutter) bardzo często zużywa się około 10-15 g suszu marihuany, co pokazuje, jak silny może być ten środek spożywczy.

Haszysz to większe stężenie THC

Haszysz o woskowatej konsystencji to produkt również pozyskiwany z konopi indyjskich (ze sprasowanej żywicy). Haszysz jest mocno skoncentrowany, zawiera THC na poziomie nawet 40-80%. Ma postać bloków lub plastycznych kulek. Haszysz pali się również w waporyzatorach, lufkach czy fajkach wodnych.

Jego działanie może być mocniejsze i bardziej odczuwalne. To najczęściej oddzielone trichomy (żywica kwiatów) konopi, zawierające duże ilości THC, bez liści i łodyg, w których znajduje się dużo chlorofilu.

Jak palić marihuanę, by była mocniejsza a działanie silniejsze?

Wielu użytkowników palących marihuanę szuka sposobu, by moc tej używki była bardziej intensywna, przynosiła mocniejsze doznania. Jak zwiększyć moc marihuany? Czasami wystarczy zmiana nawyków, skorzystanie z innej odmiany konopi. Chcesz wiedzieć więcej, co możesz zrobić, by uzyskać większą moc THC?

ZNAJDŹ ODPOWIEDNIĄ ODMIANĘ KONOPI

Na moc marihuany wpływ ma odmiana konopi. W zależności od odmiany w konopiach znajdują się inne ilości THC (najsilniejsze mają nawet 25-30%). Wśród mocnych odmian wymieniane są np.: Royal Runtz czy Amnesia Haze.

W TERPENACH TEŻ JEST MOC

Jeśli interesujesz się tematem konopi, doskonale wiesz, że w konopiach znajdują się kannabinoidy, czyli np. THC. Ale same kannabinoidy to połowa sukcesu. Do zespołu dołączają również terpeny, olejki eteryczne, odpowiadające za smak i zapach konkretnej odmiany konopi. Ale także za ich właściwości. Np. mircen ma silne działanie uspokajające, jest najbardziej obfitym terpenem występującym w konopiach. A gdzie jeszcze znajdziesz mircen? Np. w mango i bazylii. Szukasz relaksującego i silnego efektu marihuany – szukaj odmian z mircenem. Albo zjedz mango.

mango wspomaga palenie marihuany

ZMIEŃ NAWYKI, CZYLI TO JAK PALISZ ALBO ZJEDZ MARIHUANĘ

Znawcy tematu proponują, w celu bogatszych doznań, zmianę codziennego nawyku palenia. Zamiast palenia jointów czy z lufki, warto przerzucić się na bongo – efekty powinny być mocniejsze. Możesz wybrać też waporyzator dla odmiany.

Uwaga: spożywanie marihuany drogą pokarmową to silniejsze działanie niż w przypadku palenia.

ZRÓB SOBIE PRZERWĘ W PALENIU

Choć może brzmi to absurdalnie, to fakty są jasne, regularne zażywanie marihuany powoduje wzrost tolerancji na THC. Oznacza to, że palisz więcej, a odczuwasz mniej. Wystarczą już dwa dni przerwy w paleniu, by zobaczyć różnicę w odczuwanych efektach. Im dłuższa przerwa, tym lepiej.

WSTAŃ Z KANAPY, RUSZAJ SIĘ – POCZUJESZ WIĘCEJ

Badania naukowe wykazały, że aktywność fizyczna zwiększa działanie/ wchłanianie THC nawet o 15%. Z faktami się nie dyskutuje 🙂 Rozruszanie ospałego metabolizmu dużo daje.

aktywność fizyczna a marihuana

PAL MNIEJSZE ILOŚCI

Tzw. mikrodawkowanie pozwala uzyskać równie dobre efekty odprężająco-relaksujące, bez efektów ubocznych. Paląc mniejsze dawki, nie wytwarza się tak szybko tolerancja na THC, przez co zażywając w szczególnym momencie większą ilość marihuany, uzyskuje się silniejsze doznania z palenia.

Na co uważać podczas palenia?

Palenie marihuany jest szkodliwe i nie ma tutaj żadnych ale… Jeżeli ktoś odczuwa jednak przymus bądź szuka akurat takiej formy odprężenia – pamiętać należy, by:

  • stosować marihuanę ze sprawdzonego źródła,
  • uważać na susz z dodatkiem sztucznych wzmacniaczy, typu syntetyczne kannabinoidy,
  • palić minimalne dawki, by uniknąć rozwinięcia się tolerancji na THC i uzależnienia.

Podsumowanie

Konopie same w sobie mają określoną ilość kannabinoidów odpowiadających za ich moc. Wynika to z genetyki tych roślin. Plantatorzy starają się zapewnić konopiom jak najlepsze warunki rozwoju, by uzyskać najbardziej obfite zbiory. Paląc marihuanę trzeba mieć świadomość, że z czasem rozwija się tolerancja na THC. Najrozsądniejszym wyjściem jest zaprzestanie stosowania używki na pewien czas. Plus zmiana codziennych nawyków, np. w postaci aktywności fizycznej, zdrowej diety poprawi kondycję i stan organizmu. Może się okazać, że marihuana w ogóle nie będzie już potrzebna.