Dlaczego warto pić herbatę konopną?

Odpowiedzi jest kilka. Najprostsza brzmi, bo jest dobra i zdrowa. Te dwa argumenty są wystarczające, ale to nie wszystko, co oferuje nam konopna herbata.

Jak i z czego powstaje herbata z konopi? Kiedy konopie dojrzeją w słońcu, są gotowe, by oddać całą swoją cenną moc zawartą w kwiatostanach. Suszone i czasem mielone kwiaty konopi siewnych (często z dodatkiem liści) tworzą konopną herbatę.

Herbata z konopi charakteryzuje się zielonym kolorem i ziołowym aromatem, za który odpowiadają zawarte w konopiach terpeny.

Producenci, chcąc wzbogacić smak i działanie herbaty z konopi, dodają do konopnego suszu inne zioła – melisę, miętę, a także maliny, bergamotkę, trawę cytrynową, itp. Brzmi smakowicie, prawda.

Dla przypomnienia, herbata konopna powstaje z suszu konopi siewnych, legalnych, nie mających działania psychoaktywnego.

Jak napisaliśmy wyżej, herbata z konopi ma prozdrowotne działanie – ponieważ obecne są w niej kannabinoidy (w tym CBD, czyli kannabidiol) o doskonałym profilu przeciwbólowym, wyciszającym, ułatwiającym zasypianie, itp. W konopiach znajdziesz również flawonoidy i terpeny.

Zastanawiasz się, czy herbata z konopi jest dla Ciebie?

Tak, jeśli szukasz produktu naturalnego,

Tak, jeśli poszukujesz produktu o działaniu wyciszającym, lekko nasennym, relaksującym,

Tak, jeżeli po chorobie chcesz szybko wrócić do formy i wzmocnić swoją odporność.

W zależności od długości parzenia herbaty (i ilości suszu) będzie ona miała inne właściwości – uspokajające lub pobudzające.

Szukasz rozgrzewającego, zdrowego naparu ziołowego? Do herbaty z konopi dodaj cytrynę, miód i imbir. Naturalny preparat gotowy. Zdrowy i smaczny.

Kto może pić zioła z konopi?

Generalnie każdy, kto nie ma nadwrażliwości i alergii na konopie. Lekki, ziołowy napar to samo zdrowie. Przyjemny posmak konopi, często wzbogacony innymi ziołami, to doskonały napój na zimne wieczory lub szybkie obudzenie się o poranku.

Herbata konopna poprawi samopoczucie i zmniejszy stres np. przed ważnym wystąpieniem czy egzaminem.

W przypadku osób chorujących i przyjmujących leki należy skonsultować się z lekarzem w zakresie spożywania produktów konopnych. To samo dotyczy kobiet w ciąży i karmiących piersią – nie ma wystarczająco dużo badań, by można było uznać konopie za całkowicie bezpieczne w okresie ciąży.

Pamiętaj:

  • Herbata z konopi nie uzależnia.

I jeszcze jedna uwaga, kannabinoidy nie rozpuszczają się w wodzie, do herbaty konopnej należy dodać trochę mleka lub masła, by wydobyć jej prozdrowotne moce.

Ile możesz wypić herbaty z konopi w ciągu dnia? Wystarczy 1 filiżanka.

Herbaty i zioła produktami BIO

Z każdym rokiem rośnie świadomość konsumentów. Szukają oni produktów naturalnych, o sprawdzonym składzie, pozbawionych zanieczyszczeń i szkodliwych substancji. Takimi produktami są preparaty pozyskiwane z konopi siewnych, zawierające cenne kannabinoidy (np. CBD), flawonoidy, terpeny, witaminy, itp. By można było nazwać dany produkt BIO, musi on spełnić szereg wymogów. Konopie muszą pochodzić z ekologicznych upraw i nie zawierać szkodliwych związków. Dobrej jakości herbata z konopi to kruchy susz, ziołowy, wyrazisty aromat oraz zielony kolor. Zwracaj na to uwagę. Od tego, jak były uprawiane konopie, zależy ich późniejsze prozdrowotne działanie oraz smak. Chcesz mieć pewność, że kupujesz produkt najwyższej jakości, prawda? Dlatego herbatę konopną kupuj w dobrych sklepach ze zdrową żywnością lub sprawdzonych drogeriach z działem BIO.

Napar BIO z konopi to doskonały, rozgrzewający napój. Może być również spożywany na zimno, nie tracąc nic ze swojego przyjemnego smaku i właściwości.