Pasta konopna – naturalna pielęgnacja zębów

Abyśmy mogli mówić o naturalnej pielęgnacji, konopie muszą pochodzić z ekologicznych upraw, gdzie dba się o ich pielęgnację i finalną jakość konopi. Dobre konopie to doskonałe kosmetyki. Na rynku pojawiły się konopne pasty do zębów. I choć może się wydawać, że konopie w zakresie pielęgnacji jamy ustnej nie mają nic szczególnego do zaoferowania, to jednak mogą nas miło zaskoczyć.

Po pierwsze, pielęgnacja naturalna to silny trend od kilku lat. Nie chcesz stosować kosmetyków naszpikowanych chemicznymi dodatkami i barwnikami, prawda? Zdrowie zębów i dziąseł jest tak samo ważne, jak pielęgnacja skóry twarzy. Skorzystaj więc z tego, co daje nam natura.

Co znajdziemy w konopnej paście do zębów:

Wiele wartościowych składników, jednym z nich jest olej pozyskiwany z nasion konopi lub ekstrakt konopny w postaci olejku CBD. Jakie właściwości mają składniki konopne?

  • nawilżają,
  • regenerują,
  • działają przeciwzapalnie i antybakteryjnie.

Te właściwości sprawiają, że konopie doskonale sprawdzają się w naturalnej pielęgnacji jamy ustnej i zębów.

Przyspieszają gojenie drobnych ran, regenerują dziąsła, działają ochronnie oraz przyjemnie odświeżają.

Dlaczego warto stosować pastę konopną?

Konopna pasta do zębów to naturalna, łagodna pielęgnacja zębów i dziąseł. Konopie polecane są szczególnie w zakresie swoich właściwości przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych.

Olej z konopi to bogactwo cennych składników:

  • witamin (B, E, A),
  • minerałów (cynk, wapń),
  • dobrych kwasów omega 3, omega 6.

Szukasz bezpiecznej, łagodnej i skutecznej pasty do zębów? Wybierz tę z dodatkiem oleju konopnego. Pasta konopna nie zawiera fluoru oraz substancji słodzących. Poza ekstraktem konopnym pasty wzbogacane są innymi cennymi składnikami, są to m.in.: olej kokosowy, olejek goździkowy, mięta, szałwia, rozmaryn, węgiel aktywny z bambusa, krzemionki, itp. Ich zadanie to oczyszczanie zębów z osadu, delikatne wybielanie, odświeżanie, jak i ochrona wrażliwych szyjek zębowych i dziąseł.

Konopna pasta to odżywczy koktajl dla zębów i dziąseł i wielokierunkowe działanie.

 

Kto może używać pasty konopnej?

Pasta konopna jest produktem naturalnym, nie zawiera fluoru, dlatego polecana może być każdemu, kto docenia kosmetyki o łagodnym działaniu.

Jakie korzyści mamy ze stosowania pasty konopnej?

Delikatne oczyszczanie zębów z płytki nazębnej, usuwanie przebarwień, nawilżenie i regeneracja dziąseł to główne zalety pasty konopnej.

Konopna pasta jest polecana nawet dla dzieci od 3 roku życia. Należy jednak uważać, by maluch nie połknął pasty, dlatego szczotkowanie zębów musi odbywać się pod nadzorem osoby dorosłej.

Na rynku znajdziemy pastę konopną:

  • wybielającą,
  • pielęgnującą – polecaną również do zębów wrażliwych.

Pasta konopna to produkt uniwersalny, rodzinny, dedykowana jest do codziennej pielęgnacji.

Czy używanie pasty konopnej jest bezpieczne?

Tak, olej/ ekstrakt konopny znajdujący się w pastach konopnych do zębów pozyskiwany jest z konopi siewnych. Ten gatunek konopi jest legalny i bezpieczny – nie wykazuje działania psychoaktywnego. Wszystkie kosmetyki tworzone na bazie konopi zawierają wyłącznie olej z konopi siewnych, które cechują się dobrym profilem bezpieczeństwa. Szczególnie podkreśla się ich działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i regenerujące. Dlatego tak dobrze konopie siewne sprawdzają się w pielęgnacji jamy ustnej. Oczyszczają zęby, dbają o szkliwo, a także korzystnie wpływają na stan dziąseł.