Ocena ogółem: 3/5  – poznaj szczegóły recenzji i opinie o produkcie

pasta konopna Prokudent
zdjęcie własne Hemplo

Opis produktu i charakterystyka

Pasta do zębów Prokudent zawiera olej konopny oraz cynk, dzięki którym ma łagodnie czyścić zęby i działać antybakteryjnie. W składzie pasty znajdziemy również mentol, olej kokosowy i fluorek sodu (1 450 ppm F). Według zapewnień producenta pasta ma łagodnie czyścić zęby (specjalne drobinki czyszczące) i zapobiegać osadzaniu się kamienia nazębnego. Zapobiega próchnicy poprzez remineralizację i utwardzanie szkliwa. Antybakteryjne działanie cynku zapewnia świeżość i higienę jamy ustnej. Produkt odpowiedni dla wegan. Do codziennego stosowania. Opakowanie przyjazne dla środowiska. Pasta dostępna jest tylko w sieci sklepów Rossmann.

Specyfikacja i ocena działania produktu

Pasta do zębów z olejem konopnym marki Prokudent zapakowana jest w estetyczny kartonik koloru jasnozielonego. Ozdabia je motyw liścia konopnego. Na opakowaniu zawarte są informacje dotyczące składu i działania pasty.

Wewnątrz kartonika znajdujemy niewielką (75ml) tubkę z pastą – również w kolorze jasnozielonym, z identycznym motywem jaki widzimy na kartoniku. Zapach pasty jest świeży, nie czuć mocno miętowego aromatu.

Jeżeli chodzi o samo działanie pasty, trudno określić je długofalowo. Pasty jest mało i słabo się pieni, przez co jest mało wydajna – trzeba nałożyć dużo pasty, by porządnie wyczyścić zęby. Przy stosowaniu dwa razy dziennie (przez dwie osoby) wystarczyła na około 2 tygodnie. Pasta przynosi lekkie odświeżenie, ale krótkotrwałe. Pieni się w stopniu minimalnym, co mi przeszkadzało, bo miałam wrażenie niedostatecznie doczyszczonych zębów. Działanie tego produktu określiłabym jako poprawne, nie zauważyłam spektakularnych efektów, ale też pasta nie wywołała żadnych podrażnień w obrębie zębów i dziąseł. Na plus w składzie olej konopny (o działaniu regenerującym, łagodzącym i przeciwzapalnym), ale na końcu listy, więc w małych ilościach.

Ocena właściwości

HEMP SEED OIL TOOTHPASTE – PROKUDENTOpisOcena – działanie (1-5)
Konsystencjatypowa dla pasty, gęsta5
Oczyszczenie zębówTAK3
Działanie ochronne – przeciwpróchniczetrudno ocenić 2
Łagodzenie podrażnieńTAK4
Uczucie świeżości po umyciu zębówniewystarczające3
Stopień pienienia się produktuzbyt mały1
Skład (analiza składników) Przyzwoity skład (w tym cenny olej konopny, ale na końcu listy, czyli w małej ilości)3
Działania niepożądane po stosowaniu (alergia,
zaczerwienienie, pieczenie, podrażnienie dziąseł itp.)
nie zaobserwowano
Opakowanie (trwałość, czy jest praktyczne itp.)miękka tubka
Pojemność 75 ml
Cenaok. 6 zł

Składniki: Aqua, Sorbitol, Hydrated Silica, Propylene Glycol, Glycerin, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Cellulose Gum, Aroma, Perlite, Menthol, Cocos Nucifera Oil, Sodium Fluoride, Sodium Saccharin, Zinc Chloride, Cannabis Sativa Seed Oil, CI 74160, CI 77492

Nasza opinia o produkcie

Ocena ogółem: 3/5

Zalety produktu: łagodne działanie – oczyszczanie zębów, brak podrażnień.

Uwagi: pasta słabo się pieni, mało wydajna, niewielka pojemność.

Uwaga: Ocena produktu została dokonana przez redaktorkę hemplo.pl na podstawie jej odczuć. Recenzja nie jest tekstem sponsorowanym – autorka sama dokonuje wyboru kosmetyków i ocenia ich działanie.