Opis szczepu

92 OG to szczep marihuany, który jest częścią rodziny OG Kush, pochodzącej z Kalifornii. Stanowi specjalnie wyselekcjonowany fenotyp OG Kush o sosnowym, słodkim i pikantnym smaku. Szczegóły dotyczące pochodzenia są niejasne, mimo to który zyskał popularność w latach 90. XX wieku. Recenzenci tej odmiany są zgodni, że zauważalny był jej silny efekt uspokajający, który powoduje tzw. couchlock, dlatego najlepiej nadaje się do stosowania w nocy.

Szczep ten charakteryzuje się gęstymi pąkami, które są bogato pokryte żywicą i białymi włoskami. Rośliny zwykle osiągają wysokość od 100 do 130 cm, a ich kwitnienie trwa od 8 do 9 tygodni. 92 OG jest szczepem zdecydowanie indica dominującym. To szczep pełnosezonowy, jest umiarkowanie trudny w uprawie. Plony mogą wahać się od 400 do 500 gramów na metr kwadratowy pod optymalnymi warunkami.

Efekty działania są silnie relaksujące i euforyczne, a jednocześnie mogą przynieść poczucie spokoju i ukojenia. Szczep jest znany ze swojej zdolności do łagodzenia stresu i napięcia, co czyni go idealnym dla tych, którzy szukają ulgi po ciężkim dniu. Opisywana odmiana ma wysoki poziom THC, który może oscylować wokół 20%, natomiast zawartość CBD jest zazwyczaj niska, poniżej 1%. Głównym terpenem jest mircen, który przyczynia się do ziemistego, korzennego zapachu i smaku oraz przypisuje mu się właściwości relaksacyjne.

Wrażenia i doznania

Doznania

  • blyskawica Euforia
  • blyskawica Relaks i odprężenie
  • blyskawica Zwiększa apetyt

Działania lecznicze

  • listek Ból
  • listek Zmęczenie
  • listek Bezsenność

Skutki uboczne

  • kciuk w dol Suchość oczu

Charakterystyka uprawy

Wymagane doświadczenie w uprawie

Umiarkowane

ksiazka

Wysokość rośliny

100-130 cm

wysokosc rosliny
szczep 92 OG
wydajnosc

Wydajność uprawy(plantacji)

500 g/m2

czas kwitniecia

Czas kwitnienia

8-9 tygodni

Powiązane szczepy