Opis szczepu

Apple Gelato to szczep marihuany, który zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Jego historia sięga szczepów Sunset Sherbet oraz Thin Mint GSC, z których połączenia powstał. Te dwie odmiany są znane ze swoich intensywnych efektów i wyjątkowego smaku, co sprawiło, że Apple Gelato odziedziczył wiele z ich najlepszych cech.

Roślina wyróżnia się pięknym wyglądem – jej liście mają jasnozielone odcienie z fioletowymi akcentami, a pąki pokryte są białymi kryształkami trichomów. Wysokość rośliny może osiągnąć od 100 do 150 cm, a czas kwitnienia wynosi zwykle od 8 do 10 tygodni.

Apple Gelato jest hybrydą i składa się głównie z genów indica (60%) oraz sativa (40%). Jest to szczep pełnosezonowy.

Uprawa tej odmiany nie jest szczególnie trudna, co sprawia, że jest to dobry wybór zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych hodowców. Oferuje dość duże plony, wynoszące od 500 do 700 gramów na metr kwadratowy pod kontrolowanymi warunkami (indoor). W uprawie na wolnym powietrzu (outdoor) plony mogą być jeszcze większe, jednak ich ilość będzie zależała od warunków atmosferycznych i umiejętności hodowcy.

Działanie tego szczepu jest zrównoważone i przyjemne, łącząc w sobie relaksujące właściwości indica z pobudzającym wpływem sativy. Apple Gelato jest znany ze swojego słodkiego, owocowego smaku, który przypomina jabłka, a także kremowe nuty lodów.

Szczep jest dostępny w wielu bankach nasion, ale najbardziej znane to Alien Genetics oraz Purple City Genetics.

 

Wrażenia i doznania

Doznania

  • blyskawica Relaks i odprężenie
  • blyskawica Szczęśliwość
  • blyskawica Energiczność

Działania lecznicze

    Brak informacji

Skutki uboczne

  • kciuk w dol Suchość ust

Charakterystyka uprawy

Wymagane doświadczenie w uprawie

Umiarkowane

ksiazka

Wysokość rośliny

100-150 cm

wysokosc rosliny
Apple Gelato szczep
wydajnosc

Wydajność uprawy(plantacji)

600 g/m2

czas kwitniecia

Czas kwitnienia

8 - 10 tygodni

Powiązane szczepy