Opis szczepu

Banana Glue jest szczepem marihuany, który zyskał swoją popularność dzięki ciekawemu połączeniu genetyki swoich szczepów rodzicielskich: Gorilla Glue #4 i Banana Kush.

Roślina charakteryzuje się umiarkowaną wysokością, osiągając od 100 do 180 cm. To odmiana z czasem kwitnienia wynoszącym średnio od 8-9 tygodni. Znana jest z gęstych, żywicznych pąków o ciemnozielonym kolorze z pomarańczowymi włoskami, które dodają jej atrakcyjnego wyglądu. Szczep jest hybrydą, z nieco większą dominacją genów indica – to pełnosezonowy szczep. Jest umiarkowane trudny w uprawie, hodowcy muszą zwracać uwagę na właściwe warunki, aby uzyskać optymalne wyniki.  Zdolny do wyprodukowania plonów od 450 do 550 gramów na metr kwadratowy.

Działanie Banana Glue to mieszanka euforycznych i relaksujących efektów. Dzięki wysokiemu poziomowi THC (między 23 a 27%) i niskiemu poziomowi CBD (poniżej 1%), ma on mocne, ale zrównoważone działanie, które jest jednocześnie stymulujące i relaksujące. Głównym terpenem w Banana Glue jest mircen, który przyczynia się do słodkiego, owocowego aromatu, przypominającego dojrzałe banany.

Jedną z ciekawostek na temat tej odmiany jest to, że jej genetyka jest wynikiem starannego doboru i krzyżowania dwóch bardzo popularnych szczepów, które są znane zarówno z mocnych efektów, jak i wyjątkowego profilu smakowego.

 

Wrażenia i doznania

Doznania

  • blyskawica Euforia
  • blyskawica Relaks i odprężenie
  • blyskawica Skupienie

Działania lecznicze

  • listek Stres
  • listek Bezsenność

Skutki uboczne

  • kciuk w dol Niepokój

Charakterystyka uprawy

Wymagane doświadczenie w uprawie

Umiarkowane

ksiazka

Wysokość rośliny

100-180 cm

wysokosc rosliny
szczep banana-glue
wydajnosc

Wydajność uprawy(plantacji)

500 g/m2

czas kwitniecia

Czas kwitnienia

8-9 tygodni

Powiązane szczepy