Opis szczepu

Szczep ten jest wynikiem skrzyżowania dwóch bardzo znanych odmian: Gelato i Zkittlez, co pozwoliło uzyskać unikalne właściwości smakowe i aromatyczne.

Wygląd rośliny charakteryzuje się gęstymi, żywicznymi pąkami o ciemnozielonym kolorze z purpurowymi odcieniami oraz obfitością białych włosków. Rośliny tego szczepu osiągają średnią wysokość, wynoszącą około 120-150 cm, a ich czas kwitnienia wynosi zazwyczaj 8-9 tygodni.

Black Runtz jest hybrydą z dominacją genów indica, co oznacza, że działanie skupia się na relaksacyjnych i uspokajających efektach. Szczep jest odmianą pełnosezonową.

Uprawa Black Runtz nie jest szczególnie trudna, jednak wymaga umiejętności w zakresie kontroli warunków uprawy, takich jak wilgotność, temperatura i dostęp do światła. Plony z tego szczepu mogą wahać się od 400 do 500 g/m² w uprawie indoor oraz 500 do 600 g/plant w uprawach outdoor.

Działanie charakteryzuje się głównie efektami relaksacyjnymi i uspokajającymi, które są typowe dla szczepów z dominacją indica. Szczep jest polecany dla osób, które chcą się zrelaksować, złagodzić stres lub szukają pomocy w łagodzeniu bólu i bezsenności.

Bankiem nasion, który wyprodukował i oferuje nasiona Black Runtz, jest Cookies, znany również jako Cookies Fam.

Jedną z ciekawostek dotyczących Black Runtz jest fakt, że nazwa tego szczepu pochodzi od ciemnych, niemal czarnych pąków, które są charakterystyczne dla tej odmiany.

 

Wrażenia i doznania

Doznania

  • blyskawica Szczęśliwość
  • blyskawica Euforia
  • blyskawica Relaks i odprężenie

Działania lecznicze

  • listek Depresja
  • listek Stany zapalne
  • listek Bezsenność

Skutki uboczne

  • kciuk w dol Suchość ust

Charakterystyka uprawy

Wymagane doświadczenie w uprawie

Umiarkowane

ksiazka

Wysokość rośliny

120-150 cm

wysokosc rosliny
szczep black-runtz
wydajnosc

Wydajność uprawy(plantacji)

500 g/m2

czas kwitniecia

Czas kwitnienia

8 - 9 tygodni

Powiązane szczepy