Opis szczepu

Caramel Cream to jedna z tych odmian marihuany, które zachwycają zarówno swoim wyglądem, jak i unikalnym profilem smakowym i działaniem.

Jej historia ma korzenie w połączeniu wyjątkowych odmian, a mianowicie BlueBlack, Maple Leaf Indica oraz White Rhino. Rezultatem tego krzyżowania jest przepiękny szczep o intensywnym, słodkim zapachu i smaku karmelu, stąd też jego nazwa.

Roślina jest dość niska, dorastając zazwyczaj do wysokości od 40 do 90 cm. Kwitnie średnio przez około 7-8 tygodni. Jej wygląd charakteryzuje się gęstymi, żywicznie pokrytymi pąkami o jasnozielonym kolorze z delikatnymi odcieniami bursztynu.

Mówiąc o składzie genetycznym, Caramel Cream to hybryda, z dominacją indica, oscylującą w granicach 90% indica do 10% sativa. Wielu hodowców zdecydowało się oferować ten szczep w wersji automatycznej oraz feminizowanej.

Uprawa tej odmiany nie jest trudna, dzięki czemu jest doskonałym wyborem zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych hodowców. Można oczekiwać plonów w granicach 400-500 g/m² w warunkach indoor.

Działanie tego szczepu jest przede wszystkim relaksujące, typowe dla dominujących odmian indica. Wywołuje uczucie głębokiego rozluźnienia i euforii, co czyni go idealnym na wieczór.

Jeśli chodzi o zawartość THC i CBD, Caramel Cream ma stosunkowo wysoki poziom THC, wynoszący od 15% do 20%. Zawartość CBD jest niska, poniżej 1%. Głównym terpenem w tym szczepie jest mircen, który przyczynia się do jego charakterystycznego aromatu i smaku.

 

Wrażenia i doznania

Doznania

  • blyskawica Relaks i odprężenie
  • blyskawica Senność
  • blyskawica Szczęśliwość

Działania lecznicze

  • listek Ból
  • listek Stres

Skutki uboczne

  • kciuk w dol Ból głowy
  • kciuk w dol Niepokój

Charakterystyka uprawy

Wymagane doświadczenie w uprawie

Umiarkowane

ksiazka

Wysokość rośliny

40-90 cm

wysokosc rosliny
szczep cream-caramel
wydajnosc

Wydajność uprawy(plantacji)

500 g/m2

czas kwitniecia

Czas kwitnienia

7-8 tygodni

Powiązane szczepy