Opis szczepu

Cherry Pie to hybrydowa odmiana marihuany, która wywodzi się z Kalifornii. Jej dokładne pochodzenie jest nieznane, ale uważa się, że została stworzona poprzez krzyżowanie odmian Durban Poison i Granddaddy Purple.

Rośliny Cherry Pie rosną na wysokość około 1-1,5 metra i mają okres kwitnienia trwający od 8 do 9 tygodni. Liście są ciemnozielone, pąki są gęste i zielone z pomarańczowymi włoskami i kryształkami żywicy.

Cherry Pie to hybryda, która zawiera zarówno cechy indica, jak i sativa. Stosunek pomiędzy indica a sativą jest zależny od konkretnych fenotypów, ale zazwyczaj zawiera około 80% indica i 20% sativa. Jest to pełnosezonowy szczep, czyli wymaga około 10-12 tygodni na pełny cykl wzrostu.

Hybryda ta jest stosunkowo łatwa w uprawie i daje dobre plony, jednak wymaga odpowiedniej dbałości i uwagi w trakcie uprawy. Może być uprawiana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, ale najlepiej rośnie w klimacie umiarkowanym. W dobrych warunkach, rośliny mogą dać plony około 400-500 gram na metr kwadratowy.

Szczep charakteryzuje się łagodnym, ale skutecznym działaniem – działa zarówno na umysł, jak i ciało. Daje przyjemne uczucie euforii i relaksu, ale nie powoduje silnego uczucia oszołomienia. Szczep ten często stosowany jest do łagodzenia stresu, bólu, depresji i zaburzeń lękowych.

Cherry Pie jest oferowana przez wiele banków nasion, w tym m.in. byli to: Dutch Passion, Humboldt Seeds, Seedsman i Sensi Seeds.

Jedną z ciekawostek odnoszących się do szczepu Cherry Pie jest fakt, że stała się ona jednym z najpopularniejszych szczepów w Stanach Zjednoczonych. Zyskała popularność wśród artystów hip-hopowych i była wspominana w piosenkach wielu znanych raperów.

Wrażenia i doznania

Doznania

  • blyskawica Relaks i odprężenie
  • blyskawica Szczęśliwość
  • blyskawica Chichot

Działania lecznicze

  • listek Stres
  • listek Depresja
  • listek Lęk

Skutki uboczne

  • kciuk w dol Suchość ust
  • kciuk w dol Suchość oczu
  • kciuk w dol Oszołomienie

Charakterystyka uprawy

Wymagane doświadczenie w uprawie

Umiarkowane

ksiazka

Wysokość rośliny

100-150 cm

wysokosc rosliny
cherry pie szczep
wydajnosc

Wydajność uprawy(plantacji)

450 g/m2

czas kwitniecia

Czas kwitnienia

8-9 tygodni

Powiązane szczepy