Opis szczepu

Forbidden Fruit to wyjątkowy szczep marihuany, który wywodzi się z Kalifornii. Jest wynikiem skrzyżowania dwóch popularnych odmian: Cherry Pie i Tangie. Ze względu na swoje wyjątkowe cechy oraz intensywny smak i zapach, szybko zdobył popularność wśród hodowców i użytkowników marihuany.

Roślina Forbidden Fruit charakteryzuje się ciemnozielonymi liśćmi z fioletowymi i niebieskimi odcieniami, które nadają jej atrakcyjny wygląd. Roślina jest stosunkowo niewysoka, osiągając zazwyczaj wysokość około 90-150 cm. Czas kwitnienia tego szczepu wynosi średnio 8-10 tygodni.

Forbidden Fruit to hybryda z dominacją genów indica (70% indica, 30% sativa), co oznacza, że jej działanie jest przede wszystkim relaksujące, chociaż z nutą sativy, która dodaje energetyzującego efektu. Szczep ten jest pełnosezonowy.

Uprawa Forbidden Fruit nie jest szczególnie trudna, ale wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia ze strony hodowcy. Roślina preferuje umiarkowane warunki klimatyczne, z umiarkowaną wilgotnością i temperaturą. Odpowiednie warunki pozwalają uzyskać plony w granicach średnich do wysokich.

Działanie Forbidden Fruit opisuje się jako głęboko relaksujące i uspokajające z lekkim pobudzeniem umysłu. Szczep ten jest znany ze swojego intensywnego smaku owoców tropikalnych i cytrusów, a także nutą sosnową. Właściwości terapeutyczne Forbidden Fruit obejmują łagodzenie bólu, stresu, lęku, depresji oraz problemów z apetytem.

Bank nasion, który oferuje nasiona Forbidden Fruit, to m.in. Flavour Chasers. Należy jednak zwrócić uwagę na różne wersje tego szczepu dostępne na rynku, które mogą mieć odmienne cechy, wynikające z różnic w procesie hodowlanym.

Połączenie smaku, zapachu i efektów tego szczepu sprawia, że jest on trudny do opisania i stanowi prawdziwą gratkę dla koneserów marihuany.

Wrażenia i doznania

Doznania

  • blyskawica Relaks i odprężenie
  • blyskawica Szczęśliwość
  • blyskawica Senność

Działania lecznicze

  • listek Stres
  • listek Lęk
  • listek Ból

Skutki uboczne

  • kciuk w dol Suchość ust
  • kciuk w dol Suchość oczu
  • kciuk w dol Oszołomienie

Charakterystyka uprawy

Wymagane doświadczenie w uprawie

Umiarkowane

ksiazka

Wysokość rośliny

90-150 cm

wysokosc rosliny
odmiana forbidden-fruitz
wydajnosc

Wydajność uprawy(plantacji)

500 g/m2

czas kwitniecia

Czas kwitnienia

8-10 tygodni

Powiązane szczepy