Opis szczepu

Szczep marihuany znany jako Fuelato pochodzi z zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, gdzie kiedyś najwięcej eksperymentowało się z hodowlą konopi. Fuelato powstał dzięki skrzyżowaniu dwóch popularnych szczepów, Gelato #41 i GG4.

Z wyglądu rośliny Fuelato są dość imponujące. Zazwyczaj rosną do wysokości około 150 centymetrów, ale mogą osiągnąć nawet i 200 cm, jeśli tylko uprawiane są w optymalnych warunkach. Pokryte są gęstymi, zielonymi liśćmi, które są niemal całe przykryte żywicą. Charakterystyczne są dla nich pąki o intensywnym fioletowym odcieniu, które kontrastują z białymi włoskami, dodając roślinie niezwykłego uroku. Fuelato kwitnie w około 8 do 10 tygodni.

Kiedy mówimy o typie szczepu, Fuelato jest klasyfikowany jako hybryda, jednak z dominacją Indiki, która zazwyczaj wynosi około 60%. Sativa stanowi pozostałe 40%. Ta równowaga jest odpowiedzialna za unikalne efekty, które ma Fuelato na użytkowników, łącząc fizyczne relaksacyjne efekty Indiki z bardziej euforycznym i stymulującym działaniem Sativy.

Uprawa Fuelato jest średnio wymagająca. Wymaga ścisłego nadzoru nad temperaturą i wilgotnością, ale jej odporność na pleśń i szkodniki jest stosunkowo wysoka. Jeżeli chodzi o plony, pod optymalnymi warunkami można oczekiwać około 500-600 gramów na metr kwadratowy, co jest dość zadowalającym wynikiem.

Fuelato jest znane z tego, że zapewnia relaksujące i spokojne doświadczenie. Wielu użytkowników opisuje uczucie jako „głębokie odprężenie” z jednoczesnym wzmocnieniem kreatywności i koncentracji. Działanie tego szczepu jest na tyle subtelne, że pozwala na zachowanie jasności umysłu, jednocześnie dostarczając przyjemnych efektów fizycznych.

Wrażenia i doznania

Doznania

    Brak informacji

Działania lecznicze

    Brak informacji

Skutki uboczne

    Brak informacji

Charakterystyka uprawy

Wymagane doświadczenie w uprawie

Przeciętne

ksiazka

Wysokość rośliny

150-200 cm

wysokosc rosliny
szczep marihuany fuelato
wydajnosc

Wydajność uprawy(plantacji)

500-600 g/m2

czas kwitniecia

Czas kwitnienia

8-10 tygodni

Powiązane szczepy