Opis szczepu

Szczep marihuany Gelato #33 jest hybrydą, a jego pochodzenie nie jest całkowicie jasne. Wiadomo jednak, że powstał w wyniku krzyżowania dwóch innych popularnych odmian, Sunset Sherbet i Thin Mint Girl Scout Cookies. Jest to stosunkowo nowy szczep, który pojawił się na rynku dopiero w ostatnich latach.

Gelato #33 jest krzewiastą rośliną, osiągającą zwykle wysokość od 90 do 150 cm. Charakteryzuje się dużymi, zwartymi kłosami pokrytymi lepkimi, żywicznymi gruczołkami, a także intensywnie fioletowymi lub ciemnozielonymi liśćmi. Czas kwitnienia wynosi zwykle od 8 do 9 tygodni.

Jak już wcześniej wspomniano, Gelato #33 jest hybrydą, większość źródeł określa ten szczep jako hybrydę, z nieco większym udziałem genów indica. Szczep pełnosezonowy.

Odmiana ta nie jest szczególnie trudna w uprawie, ale wymaga uwagi i doświadczenia. Jest to roślina, która preferuje ciepłe i suche klimaty, ale może być uprawiana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Plony z jednej rośliny wynoszą zwykle od 400 do 500 gramów na metr kwadratowy.

Gelato #33 to szczep, który charakteryzuje się wysoką zawartością THC, która zwykle wynosi od 20% do 25%. Działanie tego szczepu jest zazwyczaj relaksujące i uspokajające, ale jednocześnie pobudzające kreatywność i wyobraźnię. Dlatego często stosowany jest w celu łagodzenia stresu, lęku i depresji, ale również jako sposób na pobudzenie wyobraźni i kreatywności.

Szczep został wyprodukowany przez firmę Cookie Fam Genetics. Jest również dostępny u innych producentów nasion, takich jak Barney’s Farm czy Royal Queen Seeds.

Gelato #33 zdobył dużą popularność wśród miłośników marihuany na całym świecie. Szczególnie doceniają go artyści i kreatywni ludzie, którzy szukają inspiracji i sposobu na uwolnienie wyobraźni.

Wrażenia i doznania

Doznania

  • blyskawica Szczęśliwość
  • blyskawica Relaks i odprężenie
  • blyskawica Uniesienie

Działania lecznicze

  • listek Lęk
  • listek Stres
  • listek Depresja

Skutki uboczne

  • kciuk w dol Suchość ust
  • kciuk w dol Suchość oczu
  • kciuk w dol Oszołomienie

Charakterystyka uprawy

Wymagane doświadczenie w uprawie

Umiarkowane

ksiazka

Wysokość rośliny

90-150 cm

wysokosc rosliny
gelato-33 szczep
wydajnosc

Wydajność uprawy(plantacji)

500 g/m2

czas kwitniecia

Czas kwitnienia

8-9 tygodni

Powiązane szczepy