Opis szczepu

 Szczep ten powstał w wyniku skrzyżowania dwóch popularnych odmian marihuany – Gelato #41 oraz Lemon Tree. Hodowcy z Connected Cannabis Co. odpowiedzialni za stworzenie tego szczepu, połączyli geny słynące z wysokiej jakości efektów oraz interesujących profili smakowych, co zaowocowało stworzeniem Gelonade.

Roślina charakteryzuje się średnią wysokością, osiągając od 100 do 180 centymetrów. Liście są ciemnozielone z fioletowymi odcieniami, a pąki są gęste, żywiczne oraz pokryte bursztynowymi włoskami. Czas kwitnienia wynosi około 8-9 tygodni.

Gelonade to przede wszystkim sativa, ale zawiera również niewielką ilość genów indica. Szczep pełnosezonowy.

Uprawa tej odmiany nie jest  szczególnie trudna, ale zaleca się nieco doświadczenia ze strony hodowcy. Roślina  dobrze sprawdza się zarówno w uprawie indoor, jak i outdoor. Plony uzyskane z tego szczepu są zazwyczaj wysokie, a w przypadku uprawy w pomieszczeniu mogą sięgać nawet 500-600 gramów na metr kwadratowy. W uprawie outdoor plony również są satysfakcjonujące.

Działanie jest silne i energetyzujące. Zawartość THC w tym szczepie może sięgać nawet 25-27%, co czyni go szczególnie polecany dla doświadczonych użytkowników. Szczep ten będzie skuteczny w łagodzeniu stresu, zmęczenia oraz pobudzeniu kreatywności.

Connected Cannabis Co. to bank nasion odpowiedzialny za stworzenie i oferowanie Gelonade. W związku z jego popularnością, inne banki nasion mogą również oferować własne wersje tego szczepu, ale warto zwrócić uwagę na oryginalną genetykę stworzoną przez Connected Cannabis Co.

Jedną z ciekawostek związanych z tym szczepem jest jego wyjątkowy profil smakowy i zapachowy, który łączy nuty cytrusowe z deserowymi akcentami. Dzięki tej kombinacji Gelonade zyskał szerokie grono fanów, którzy doceniają jego bogaty smak oraz energetyzujące działanie.

Wrażenia i doznania

Doznania

  • blyskawica Uniesienie
  • blyskawica Relaks i odprężenie
  • blyskawica Energiczność

Działania lecznicze

  • listek Depresja
  • listek Lęk
  • listek Stres

Skutki uboczne

  • kciuk w dol Suchość ust
  • kciuk w dol Niepokój
  • kciuk w dol Suchość oczu

Charakterystyka uprawy

Wymagane doświadczenie w uprawie

Umiarkowane

ksiazka

Wysokość rośliny

100-180 cm

wysokosc rosliny
szczep gelonade
wydajnosc

Wydajność uprawy(plantacji)

500 g/m2

czas kwitniecia

Czas kwitnienia

8-9 tygodni

Powiązane szczepy