Opis szczepu

Golden Haze, jak sama nazwa wskazuje, jest niczym złoty promień w świecie konopi. Ten wyjątkowy szczep marihuany ma swoje korzenie w krzyżówce dwóch znanych odmian: Haze i Golden Goat.

Roślina jest charakterystyczna ze względu na swoje imponujące rozmiary, osiągając wysokość nawet do 200 centymetrów. Jej czas kwitnienia to 9-10 tygodni.

Opisywana odmiana to hybryda, skomponowana głównie z genów sativa, ale dokładne proporcje sativa do indica mogą różnić się w zależności od hodowcy. Banki nasion często oferują feminizowane wersje tego szczepu, ułatwiając hodowlę.

Jeśli chodzi o uprawę, Golden Haze nie jest zbyt trudny w hodowli, ale wymaga odpowiednich warunków, takich jak dużo światła i przestrzeni. Plony zależą od wielu czynników, ale w dobrych warunkach można oczekiwać średniej  wydajności.

Działanie jest energetyzujące i euforyczne, idealne dla osób szukających kreatywnego pobudzenia. Ma również potencjał do łagodzenia napięcia i stresu. Głównym terpenem w Golden Haze jest najczęściej limonen, nadaje jej charakterystyczny cytrusowy aromat.

Wrażenia i doznania

Doznania

  • blyskawica Euforia
  • blyskawica Gadatliwość

Działania lecznicze

  • listek Bezsenność
  • listek Stres

Skutki uboczne

  • kciuk w dol Suchość jamy ustnej

Charakterystyka uprawy

Wymagane doświadczenie w uprawie

Duże

ksiazka

Wysokość rośliny

200 cm

wysokosc rosliny
szczep Golden Haze
wydajnosc

Wydajność uprawy(plantacji)

500 g/m2

czas kwitniecia

Czas kwitnienia

9-10 tygodni

Powiązane szczepy