Opis szczepu

Hawaiian Runtz to hybrydowy szczep marihuany, który pochodzi z krzyżówki hawajskiego szczepu sativa z tropikalnym aromatem oraz słynnego Runtz – szczepu o słodkim smaku. Historia tego szczepu jest stosunkowo nowa, a jego popularność rośnie głównie dzięki zbalansowanemu działaniu i wyjątkowemu smakowi.

Rośliny są średniej wysokości, dorastają do około 100-150 cm. Czas kwitnienia tego szczepu wynosi zazwyczaj od 8 do 10 tygodni. Liście mają ciemnozielony kolor z fioletowymi odcieniami, a pąki są pokryte białymi włoskami i żywicą.

Hawaiian Runtz jest hybrydą (50% indica, 50% sativa) i jest szczepem pełnosezonowym. Wymaga umiejętności hodowlanych na poziomie średnim, a jego plony mogą być różne, w zależności od warunków uprawy. Średnia wydajność wynosi około 400-500 g/m² w uprawie indoor i do 600 g w uprawie outdoor.

Działanie tego szczepu charakteryzuje się zarówno efektami euforycznymi, jak i relaksującymi. Wysoka zawartość THC (18-24%) sprawia, że jest on odpowiedni dla osób poszukujących intensywnego i długotrwałego doświadczenia.

Szczep jest oferowany przez kilka banków nasion,  np. Seedsman czy ILoveGrowingMarijuana.

 

Wrażenia i doznania

Doznania

  • blyskawica Euforia
  • blyskawica Szczęśliwość
  • blyskawica Uniesienie

Działania lecznicze

    Brak informacji

Skutki uboczne

    Brak informacji

Charakterystyka uprawy

Wymagane doświadczenie w uprawie

Umiarkowane

ksiazka

Wysokość rośliny

100-150 cm

wysokosc rosliny
szczep hawaiian-runtz
wydajnosc

Wydajność uprawy(plantacji)

500 g/m2

czas kwitniecia

Czas kwitnienia

8 - 10 tygodni

Powiązane szczepy