Opis szczepu

Island Lime Haze to fascynujący szczep marihuany o ciekawej historii i charakterystycznych cechach. Pochodzi z połączenia dwóch odmian rodziców: Island Sweet Skunk i Lime Haze. Historia tego szczepu rozpoczyna się w Kanadzie, gdzie został wyhodowany. Island Sweet Skunk wniosła do krzyżówki słodki, tropikalny aromat, podczas gdy Lime Haze przyniosła cytrusową nutę.

Rośliny odmiany Island Lime Haze charakteryzują się średnią wysokością, zazwyczaj osiągając około 100-150 cm. Ich czas kwitnienia wynosi 9-10 tygodni. Jest to hybryda, w której dominuje sativa, zwykle zawierająca około 70-80% sativy i 20-30% genów indica. Jest pełnosezonowym szczepem marihuany, dostępnym także w wersji feminizowanej.

Jeśli chodzi o trudność w uprawie, Island Lime Haze nie jest zbyt wymagający, ale może być bardziej odpowiedni dla doświadczonych hodowców. Plony zależą od warunków hodowli, ale można spodziewać się średnich do dużych zbiorów.

Działanie tego szczepu marihuany jest zwykle energetyzujące, idealne do pobudzenia kreatywności. Ma również potencjał medyczny, pomagając w łagodzeniu stresu i depresji. Zakres THC w tym szczepie wynosi zazwyczaj od 15% do 20%, natomiast CBD jest niskie lub prawie nieobecne.

Główny terpen, który nadaje tej odmianie charakterystyczny aromat, to limonen, dodaje mu cytrusowego zapachu oraz smaku. To szczep o wyjątkowych cechach, który może zainteresować zarówno hobbystów, jak i entuzjastów medycznych właściwości marihuany.

Wrażenia i doznania

Doznania

  • blyskawica Kreatywność
  • blyskawica Relaks i odprężenie

Działania lecznicze

  • listek Stres
  • listek Lęk

Skutki uboczne

  • kciuk w dol Niepokój

Charakterystyka uprawy

Wymagane doświadczenie w uprawie

Umiarkowane

ksiazka

Wysokość rośliny

100-150 cm

wysokosc rosliny
szczep Island Lime Haze
wydajnosc

Wydajność uprawy(plantacji)

500 g/m2

czas kwitniecia

Czas kwitnienia

9-10 tygodni

Powiązane szczepy