Opis szczepu

Szczep marihuany Monkey Bread #1 jest uważany za rzadki, a jego genetyka to 70% indica / 30% sativa. Został stworzony przez skrzyżowanie szczepów Grease Monkey i Forum Cut Girl Scout Cookies. Jego nazwa pochodzi od kleistej słodkiej potrawy, bo sam charakteryzuje się słodkim zapachem.

Wizualnie, Monkey Bread #1 charakteryzuje się małymi do średnich rozmiarów kwiatami o solidnych, zaokrąglonych kształtach przypominających pociski. Budowa tych pąków jest nieco hybrydowa; liście ściśle przylegają do środka, ale spiralnie rozchodzą się na zewnątrz. Piórkowate liście są pstrokate, mieszanką wiosennej zieleni i bladego fioletu, co jest efektem wysokiego stężenia pigmentu antocyjaniny. Pąki pokryte są kryształowymi białymi trychomami i przeplatają się kręconymi pomarańczowymi pistilami

Pod względem zapachu kwiaty Monkey Bread #1 wydzielają delikatny owocowy aromat oraz orzechowe, ciasteczkowe nuty, które są charakterystyczne dla rodzicielskiego szczepu GSC. Po rozdrobnieniu mogą wydzielać bogaty, pikantny zapach, który intensyfikuje się podczas palenia. Dym jest ostry, ale lekki i łatwy do wdychania; przy wydechu ma opiekaną nutę oraz kremowe, masłowe odczucie w ustach

Efekty działania tego szczepu są opóźnione i mogą ujawnić się dopiero po kilku minutach – trzeba uważać, żeby nie wypalić zbyt dużo. Użytkownicy doświadczają mocnych efektów, począwszy od wrażeń skupionych na twarzy, takich jak zwiększenie wydzielania śliny i uczucie ciśnienia wokół skroni i oczu, a następnie zmiana myślenia; pomysły mogą płynąć częściej lub przyjmować nową złożoność. Po godzinie wysokie uczucie zmienia się w doznania cielesne, począwszy od uczucia relaksu w kręgosłupie, które rozprzestrzenia się przez rdzeń i kończyny, eliminując napięcie mięśniowe i umożliwiając głębokie, łatwe oddychanie. Ze względu na powolny spadek energii, zaleca się stosowanie tego szczepu od późnego popołudnia do wieczora.

Szczep ten może być pomocny dla pacjentów medycznych, jak i konsumentów rekreacyjnych. Początkowo skupione efekty mogą pomóc osobom z ADD, a zdolność poprawy nastroju może tymczasowo odciągnąć uwagę od objawów stresu i depresji. Fizycznie może łagodzić bóle i dolegliwości spowodowane drobnymi urazami lub poważnymi przewlekłymi stanami, a właściwości przeciwzapalne mogą pomóc złagodzić codzienne dyskomforty, takie jak skurcze i bóle głowy. W stanach relaksu Monkey Bread #1 jest przyzwoitym leczeniem na bezsenność, wprowadzając użytkowników w głęboki, spokojny sen.

Niestety dla domowych upraw, Certified Portland nie udostępnił nasion Monkey Bread #1 w sprzedaży internetowej. Dostępne są jedynie klony. Roślina może być uprawiana indoor lub w ciepłym, śródziemnomorskim klimacie. Ci, którzy chcą podkreślić przyciągające wzrok błyski fioletu w swoim szczepie, powinni aktywować pigmenty antocyjaninowe poprzez narażanie swoich upraw na zimno tuż przed rozpoczęciem kwitnienia. Monkey Bread #1 kwitnie w ciągu ośmiu do dziewięciu tygodni.

Wrażenia i doznania

Doznania

  • blyskawica Zwiększa apetyt
  • blyskawica Relaks i odprężenie
  • blyskawica Euforia

Działania lecznicze

    Brak informacji

Skutki uboczne

    Brak informacji

Charakterystyka uprawy

Wymagane doświadczenie w uprawie

Przeciętne

ksiazka

Wysokość rośliny

80-150 cm

wysokosc rosliny
szczep marihuany monkey bread 1
wydajnosc

Wydajność uprawy(plantacji)

ok. 500 g/m2

czas kwitniecia

Czas kwitnienia

8-10 tygodni

Powiązane szczepy