Opis szczepu

Szczep marihuany OG Sour Diesel to połączenie genetyki dwóch znanych i cenionych odmian: Sour Diesel i OG Kush. Wywodzi się on z USA i zdobył popularność dzięki swojemu intensywnemu zapachowi oraz silnemu działaniu.

Rośliny charakteryzują się wysokością w zakresie od 90 do 160 cm i czasem kwitnienia trwającym około 9-10 tygodni. OG Sour Diesel to hybryda, w której dominuje genetyka sativa (około 70% sativa i 30% indica). Dostępny jest zarówno w wersji pełnosezonowej, jak i feminizowanej.

Uprawa tej odmiany może być wyzwaniem, zwłaszcza dla mniej doświadczonych hodowców, ze względu na jej potrzeby odnośnie nawożenia i ochrony przed szkodnikami. Szczep może dostarczyć plony w zakresie od 450 do 550 g/m² w uprawie indoor.

Działanie jest mocne i szybko się ujawnia, dostarczając użytkownikowi energetyczne i euforyczne doznania typowe dla sativy, a jednocześnie relaksujące ciało, co jest cechą charakterystyczną dla indici.

Jedną z ciekawostek związaną z OG Sour Diesel jest fakt, że dzięki swojemu unikalnemu profilowi terpenowemu, szczep ten ma bardzo charakterystyczny, intensywny zapach, łączący nuty cytrusowe z ziemistym akcentem. Głównym terpenem jest limonen, który odpowiada za cytrusowy aromat i ma także działanie przeciwdepresyjne i przeciwzapalne.

Wrażenia i doznania

Doznania

  • blyskawica Szczęśliwość
  • blyskawica Relaks i odprężenie
  • blyskawica Podniecenie

Działania lecznicze

  • listek Lęk
  • listek Zespół stresu pourazowego
  • listek Ciśnienie wewnątrzgałkowe

Skutki uboczne

  • kciuk w dol Suchość ust

Charakterystyka uprawy

Wymagane doświadczenie w uprawie

Duże

ksiazka

Wysokość rośliny

90-160 cm

wysokosc rosliny
szczep og-sour-diesel
wydajnosc

Wydajność uprawy(plantacji)

500 g/m2

czas kwitniecia

Czas kwitnienia

9-10 tygodni

Powiązane szczepy