Opis szczepu

Purple Pie to hybryda marihuany, która powstała w wyniku skrzyżowania Grape Pie i GDP (Granddaddy Purple). Grape Pie została wyhodowana poprzez skrzyżowanie Cherry Pie z Grape Stomper, natomiast GDP to indica o korzeniach kalifornijskich. Purple Pie charakteryzuje się intensywnym kolorem i aromatem, co czyni go bardzo atrakcyjnym.

Roślina osiąga średnią wysokość, zwykle około 90-120 cm w pomieszczeniach zamkniętych i 120-160 cm na zewnątrz. Czas kwitnienia wynosi około 8-9 tygodni, co czyni ją stosunkowo szybką w uprawie. Poziom THC zwykle wynosi między 20 a 25%

Jest to pełnosezonowy szczep marihuany, co oznacza, że ​​rośliny wymagają dłuższego okresu wzrostu, aby osiągnąć pełnię swojego potencjału. Jednak dzięki swojej genetyce jest on stosunkowo odporny na choroby i szkodniki. Nie jest szczególnie trudny w uprawie, ale wymaga dobrej wentylacji i zrównoważonego poziomu wilgotności, aby uniknąć problemów z pleśnią. Plony są zwykle dość duże i wynoszą od 400 do 500 gramów na metr kwadratowy.

Purple Pie oferuje intensywny, relaksujący efekt, który jest idealny dla osób cierpiących na stres i problemy związane z bezsennością. Działanie tego szczepu marihuany jest silne, ale nie powoduje efektu „couch lock”.

Szczep Purple Pie jest oferowany przez wiele firm zajmujących się produkcją nasion marihuany, w tym m.in. Seedsman, Royal Queen Seeds i Barney’s Farm. Purple Pie zdobył kilka nagród na festiwalach konopi w USA oraz był jednym z najczęściej wyszukiwanych szczepów w 2020 roku.

Wrażenia i doznania

Doznania

  • blyskawica Relaks i odprężenie
  • blyskawica Zwiększa apetyt
  • blyskawica Euforia

Działania lecznicze

  • listek Zespół stresu pourazowego
  • listek Ból
  • listek Stres

Skutki uboczne

  • kciuk w dol Suchość ust
  • kciuk w dol Suchość oczu

Charakterystyka uprawy

Wymagane doświadczenie w uprawie

Średnie

ksiazka

Wysokość rośliny

90-120 cm

wysokosc rosliny
szczep purple pie z bliska
wydajnosc

Wydajność uprawy(plantacji)

400-500 g/m2

czas kwitniecia

Czas kwitnienia

8-9 tygodni

Powiązane szczepy