Opis szczepu

Szczep marihuany Slapz jest hybrydą o dominacji indyki (60% indica/40% sativa), wyhodowaną przez skrzyżowanie odmian Runtz i Grease Monkey. Pochodzący z Waszyngtonu, stworzony przez Exotic Genetix, Slapz zyskał uznanie za swój niezwykły efekt, który jest porównywany do uderzenia w twarz – stąd jego nazwa. Efekty działania tego szczepu są opisane jako natychmiastowe, z głębokim, cielesnym doświadczeniem, które może dosłownie „przygwoździć” użytkownika w miejscu w ciągu sekund. Użytkownicy odczuwają początkowy przypływ euforycznej energii, która wypełnia umysł podniesioną kreatywnością i poczuciem niewyobrażalnego szczęścia. Ta energia szybko ustępuje miejsca mrowieniu i rozedrganemu stanowi umysłu, który jest dość nieskupiony, z towarzyszącym ciężkim hajem ciała, zaczynającym się od pobudzającego mrowienia, a kończącym na czystej sedacji i relaksacji​​​​​​.

Rośliny Slapz osiągają średnią do wysokiej wysokości, zależne od warunków uprawy, które najlepiej sprawdzają się w metodzie wielu wierzchołków, czyli tzw. „multi-topped bush”. Okres kwitnienia waha się od 56 do 63 dni. Uprawa w pomieszczeniach wymaga około 60 dni na kwitnienie. Szczep ten jest znany z tego, że daje obfite plony​​.

Pod względem wyglądu, pąki Slapz są opisywane jako średnie do dużych i gęste. Kwiaty mają żywą zieloną barwę z równymi częściami fioletu, ognistymi-pomarańczowymi pistilami i ciężką pokrywą mroźnych, białych trychomów. THC w tym szczepie waha się od 20% do 30%. Wzorzec aromatyczny Slapz to kwaśne cytrusy, pikantna diesel i kwiaty, a smak podobny – słodko-kwaśny cytrusowy z przyjemnym lawendowym wydychaniem​​​​​​.

Uważa się, że Slapz może pomagać w leczeniu stanów takich jak przewlekły stres lub lęk, utrata apetytu lub nudności, depresje lub wahania nastroju, migreny lub bóle głowy

Wrażenia i doznania

Doznania

  • blyskawica Kreatywność
  • blyskawica Relaks i odprężenie
  • blyskawica Podniecenie

Działania lecznicze

  • listek Ból
  • listek Stres
  • listek Lęk

Skutki uboczne

  • kciuk w dol Niepokój
  • kciuk w dol Suchość oczu
  • kciuk w dol Suchość ust

Charakterystyka uprawy

Wymagane doświadczenie w uprawie

Przeciętne

ksiazka

Wysokość rośliny

do 180 cm

wysokosc rosliny
szczep marihuany slapz
wydajnosc

Wydajność uprawy(plantacji)

do 500 g/m2

czas kwitniecia

Czas kwitnienia

8-9 tygodni

Powiązane szczepy