Opis szczepu

Strawberry Runtz to hybryda, która powstała z połączenia dwóch znanych szczepów: Strawberry Cough i Runtz. Jej nazwa sugeruje intensywny smak i aromat truskawek, które są charakterystyczne dla jednego ze szczepów rodzicielskich – Strawberry Cough, natomiast geny Runtz wpływają na moc i działanie tego szczepu.

Rośliny prezentują typową dla hybryd strukturę, dorastając do wysokości około 100-130 cm, a ich pąki są gęsto pokryte kryształowymi trichomami. Kwitnienie trwa około 8-9 tygodni. Cechy te sprawiają, że szczep ten jest atrakcyjny zarówno dla doświadczonych hodowców, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z uprawą. Jest to szczep pełnosezonowy, uprawa nie jest szczególnie trudna, ale wymaga jednak pewnego doświadczenia. W zależności od warunków, plony mogą oscylować w granicach 450-550 g/m².

Strawberry Runtz oferuje mieszankę efektów sativa i indica, zapewniając zarówno stymulację, jak i odprężenie. Działa ona relaksująco, ale jednocześnie stymuluje umysł, prowadząc do euforycznego, prawie halucynogennego doświadczenia.

 

Wrażenia i doznania

Doznania

  • blyskawica Relaks i odprężenie
  • blyskawica Euforia

Działania lecznicze

  • listek Stres
  • listek Zmęczenie

Skutki uboczne

  • kciuk w dol Suchość jamy ustnej

Charakterystyka uprawy

Wymagane doświadczenie w uprawie

Umiarkowane

ksiazka

Wysokość rośliny

100-130 cm

wysokosc rosliny
szczep strawberry-runtz
wydajnosc

Wydajność uprawy(plantacji)

500 g/m2

czas kwitniecia

Czas kwitnienia

8-9 tygodni

Powiązane szczepy