Opis szczepu

Strawberry Sherbet powstał z połączenia dwóch popularnych odmian – Strawberry Daiquiri i Rainbow Sherbet. Nazwa szczepu wzięła się od wyjątkowego, słodkiego profilu smaku i zapachu, który przypomina truskawkowy sorbet.

Szczep jest hybrydą z dominacją genetyki sativa. Rośliny charakteryzują się ekspresyjnym wzrostem i wydłużonymi liśćmi, typowymi dla sativy. Krzaki tego szczepu osiągają średnią wysokość 120-150 cm. Kwitnienie trwa zazwyczaj  8-10 tygodni. Pąki są duże, gęste i pokryte obficie trichomami, nadającymi im prawie biały wygląd na koniec kwitnienia.

Strawberry Sherbet jest pełnosezonowym szczepem, co oznacza, że jego rozwój jest kontrolowany przez długość dnia i nocy. Szczep nie jest trudny w uprawie, ale z uwagi na jego genetykę sativa może wymagać dodatkowego przycinania i podtrzymywania w celu optymalizacji produkcji pąków. Plony są dobre, z wydajnością około 500-600 gramów na metr kwadratowy.

Działanie jest zrównoważone i przyjemne – dostarcza euforycznej, kreatywnej stymulacji, ale zbalansowanej przez relaksujące właściwości indica.

Strawberry Sherbet jest oferowany przez kilka różnych banków nasion, ale jest najbardziej znany jako produkt banku nasion Haute Genetique.

Głównym terpenem w tej odmianie jest mircen, który ma słodki, ziemisty zapach, przypominający zapach mango i przyczynia się do efektu entourage, czyli synergicznego działania składników konopi.

 

Wrażenia i doznania

Doznania

  • blyskawica Kreatywność
  • blyskawica Energiczność
  • blyskawica Szczęśliwość

Działania lecznicze

  • listek Zmęczenie
  • listek Bezsenność
  • listek Brak apetytu

Skutki uboczne

  • kciuk w dol Paranoja

Charakterystyka uprawy

Wymagane doświadczenie w uprawie

Umiarkowane

ksiazka

Wysokość rośliny

120-150 cm

wysokosc rosliny
strawberry sherbet szczep
wydajnosc

Wydajność uprawy(plantacji)

500 g/m2

czas kwitniecia

Czas kwitnienia

8-10 tygodni

Powiązane szczepy