Opis szczepu

Sweet Tart to szczep marihuany, którego historia zaczyna się na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.  Pochodzenie szczepu jest nieznane, ale nie można zaprzeczyć wpływu klimatu Kalifornii na jego genetykę. Przez lata, hodowcy skrzętnie selekcjonowali i krzyżowali szczepy, co doprowadziło do powstania Sweet Tart – unikalnego, mocnego szczepu o słodkim smaku i intensywnym działaniu.

Kiedy patrzymy na roślinę Sweet Tart, widać jej kompaktowy, gęsty wygląd, typowy dla indic. Dorasta do średniej wysokości, co czyni ją idealną dla hodowców z ograniczoną przestrzenią. Liście są ciemnozielone, a pąki pokrywają się błyszczącą, kleistą żywicą. Kwitnienie rośliny trwa zwykle od 8 do 10 tygodni.

Sweet Tart jest pełnosezonową hybrydą, w której dominuje indica. Z racji hybrydowej natury szczep ten może być nieco trudniejszy w uprawie, ale odpowiednia troska może przynieść obfite plony. Wydajność oscyluje w granicach 450-550 gramów na metr kwadratowy w uprawie indoor.

Działanie odmiany Sweet Tart zaczyna się od silnego, euforycznego początku, po którym następuje głębokie uczucie relaksacji. Jest to szczep, który zdecydowanie nadaje się do wieczornego użytku, kiedy można się zrelaksować i odprężyć.

Szczep oferowany jest przez kilka renomowanych banków nasion, w tym najbardziej znane to Humboldt Seed Organization i Sensi Seeds.

Jedną z ciekawostek związanych z tą odmianą jest fakt, że jest ona często zalecana jako szczep terapeutyczny do łagodzenia różnego rodzaju dolegliwości, takich jak ból, stres czy bezsenność, dzięki swoim mocnym efektom relaksującym.

 

Wrażenia i doznania

Doznania

  • blyskawica Relaks i odprężenie
  • blyskawica Szczęśliwość
  • blyskawica Euforia

Działania lecznicze

  • listek Stres
  • listek Lęk
  • listek Depresja

Skutki uboczne

  • kciuk w dol Suchość oczu
  • kciuk w dol Suchość ust

Charakterystyka uprawy

Wymagane doświadczenie w uprawie

Umiarkowane

ksiazka

Wysokość rośliny

100-200 cm

wysokosc rosliny
szczep sweet-tart
wydajnosc

Wydajność uprawy(plantacji)

500 g/m2

czas kwitniecia

Czas kwitnienia

8-10 tygodni

Powiązane szczepy