Opis szczepu

The Y to szczep marihuany pochodzący z Kalifornii, wynik skrzyżowania dwóch popularnych odmian: G13 Haze i Chemdawg.

Roślina tego szczepu osiąga średnią wysokość około 120 cm, ale może dorosnąć nawet do 150 cm. Posiada jasnozielone liście oraz gęsto pokryte żywicą, pachnące kwiaty. Charakteryzuje się długim okresem kwitnienia, który wynosi około 10 do 12 tygodni.

The Y jest hybrydą, jednak jego genetyka jest zdecydowanie zdominowana przez indicę (około 60%). Jest to szczep pełnosezonowy. Jest uznawany za umiarkowanie trudny w uprawie. Przy odpowiedniej pielęgnacji i optymalnych warunkach może dostarczyć plony w granicach 500-600 gramów na metr kwadratowy w uprawie indoor, a na otwartym terenie nawet do 800 gramów na roślinę.

Szczep ten jest znany ze swojego mocnego, euforycznego i relaksującego działania. Działa przeciwbólowo i przeciwlękowo, a także pobudza apetyt.

Co do zawartości kannabinoidów, szczep ten jest zdecydowanie silny – THC waha się od 20% do 25%, a CBD jest na niskim poziomie, poniżej 1%.

Dominującym terpenem w odmianie jest mircen, który odpowiada za ziemisty, słodki zapach z nutami owoców i przypraw. Daje on również szczepowi jego charakterystyczne właściwości relaksacyjne i przeciwbólowe.

Wrażenia i doznania

Doznania

  • blyskawica Relaks i odprężenie
  • blyskawica Euforia

Działania lecznicze

  • listek Ból
  • listek Brak apetytu

Skutki uboczne

  • kciuk w dol Niepokój

Charakterystyka uprawy

Wymagane doświadczenie w uprawie

Umiarkowane

ksiazka

Wysokość rośliny

120-150 cm

wysokosc rosliny
szczep The Y
wydajnosc

Wydajność uprawy(plantacji)

600 g/m2

czas kwitniecia

Czas kwitnienia

10-12 tygodni

Powiązane szczepy