Opis szczepu

Szczep marihuany Ya Hemi, znany także jako Yahemi lub Ya-Hemi, jest hybrydą o dominacji sativa (70% sativa/30% indica), powstałym w wyniku krzyżowania szczepów Project 4516 i Melonatta. Ya Hemi jest szczególnie ceniony za swoje natychmiastowe efekty i długotrwałe działanie, co czyni go doskonałym wyborem dla miłośników mocnych sativ. Po paleniu, Ya Hemi szybko oddziałuje na mózg, zapewniając euforyczne i rozweselające efekty, co często prowadzi do niekontrolowanego śmiechu. Następuje również relaksujące działanie na ciało, które wypełnia fizyczną formę uczuciem spokoju, zapewniając całkowite odprężenie od głowy do stóp. Ze względu na swoje właściwości, Ya Hemi jest często wybierany przez pacjentów medycznej marihuany do radzenia sobie z objawami związanymi z lękiem, depresją i stresem​​​​.

Ya Hemi rośnie do około 6 stóp (około 183 cm) wysokości, gdy jest uprawiany na zewnątrz. Preferuje ciepły i suchy klimat, a jego czas kwitnienia wynosi około 8-9 tygodni. Szczep ten jest odporny na szkodniki i choroby, co czyni go łatwym wyborem nawet dla początkujących hodowców. Ya Hemi daje umiarkowane plony i jest gotowy do zbiorów pod koniec września lub na początku października na półkuli północnej​​​​.

Szczep Ya Hemi został wyhodowany przez Grandiflora Genetics. Jest to szczep dominujący THC i nigdy nie był dostępny jako nasiona feminizowane. Ya Hemi ma słodko-kwaśny cytrynowy smak z lekko pikantnym i ziołowym wydychaniem. Aromat jest bardzo podobny, z pikantnym akcentem czarnego pieprzu, uzupełnionym o świeżą, kwaśną cytrynę i nuty smakowe smażonego oleju. Pąki Ya Hemi mają długie, pieprzowe kształty, oliwkowo-zieloną barwę z ciemnymi podtekstami, cienkie żółto-pomarańczowe włoski i pokryte są drobnymi, mleczno-białymi kryształowymi trichomami​

Wrażenia i doznania

Doznania

  • blyskawica Euforia
  • blyskawica Szczęśliwość
  • blyskawica Chichot

Działania lecznicze

  • listek Lęk
  • listek Depresja
  • listek Zmęczenie

Skutki uboczne

  • kciuk w dol Suchość ust
  • kciuk w dol Suchość oczu
  • kciuk w dol Oszołomienie

Charakterystyka uprawy

Wymagane doświadczenie w uprawie

Niskie

ksiazka

Wysokość rośliny

80-100 cm

wysokosc rosliny
szczep marihuany ya hemi
wydajnosc

Wydajność uprawy(plantacji)

500-600 g/m2

czas kwitniecia

Czas kwitnienia

8-9 tygodni

Powiązane szczepy