Opis szczepu

Rośliny tej odmiany charakteryzują się wysoką wydajnością i gęstymi, żywicznymi pąkami o ciemnozielonym kolorze. Czasami można dostrzec również niebieskie i fioletowe odcienie na liściach, które przyciągają wzrok. Wysokość rośliny jest umiarkowana, a czas kwitnienia wynosi zazwyczaj od 8 do 10 tygodni.

ZaZa to hybryda z równowagą między indicą i sativą (50% indica, 50% sativa), która jest odmianą pełnosezonową, a więc wymaga odpowiedniego cyklu świetlnego, aby przejść w fazę kwitnienia.

Uprawa szczepu nie jest szczególnie trudna, ale aby osiągnąć maksymalne rezultaty, warto zastosować techniki uprawy takie jak przycinanie czy LST. Rośliny te mają dość dużą wytrzymałość na pleśń i szkodniki. ZaZa daje średnio-wysokie plony zarówno w uprawie indoor, jak i outdoor.

Dzięki wysokiemu poziomowi THC, który potrafi sięgać nawet 25%, odmiana ta zapewnia intensywne i zrównoważone działanie, które łączy w sobie relaksujące efekty indica z energetyzującymi właściwościami sativy. Szczep ten jest zatem idealny zarówno na wieczór, jak i na dzień, a jego działanie może pomóc w łagodzeniu stresu, bólu czy lęku.

Bank nasion, który pierwotnie wyprodukował szczep ZaZa, nie jest szeroko znany, ale odmiana ta zdobyła popularność wśród lokalnych hodowców w Kalifornii, skąd rozprzestrzeniła się na inne części świata.

Wśród ciekawostek dotyczących szczepu ZaZa warto wspomnieć o jego wyjątkowym smaku i aromacie. Szczep ten charakteryzuje się bogatym profilem terpenów, które łączą słodkie nuty owoców, kremowego deseru i sosny. ZaZa jest szczególnie ceniony za swoje zrównoważone efekty, które sprawiają, że może być stosowany przez różne grupy użytkowników, zarówno do celów rekreacyjnych, jak i medycznych.

Wrażenia i doznania

Doznania

  • blyskawica Relaks i odprężenie
  • blyskawica Szczęśliwość
  • blyskawica Zwiększa apetyt

Działania lecznicze

  • listek Lęk
  • listek Stres
  • listek Bezsenność

Skutki uboczne

  • kciuk w dol Suchość ust
  • kciuk w dol Oszołomienie
  • kciuk w dol Suchość oczu

Charakterystyka uprawy

Wymagane doświadczenie w uprawie

Umiarkowane

ksiazka

Wysokość rośliny

80-150 cm

wysokosc rosliny
ZaZa szczep
wydajnosc

Wydajność uprawy(plantacji)

500 g/m2

czas kwitniecia

Czas kwitnienia

8 - 10 tygodni

Powiązane szczepy