Opis szczepu

Zweet Insanity to szczep marihuany, który swoje korzenie ma w Kalifornii, USA. O ile nie ma precyzyjnych informacji o całej historii jego powstania, to na pewno wiadomo, że jest efektem skomplikowanych procesów hodowlanych i krzyżówek różnych odmian. Stworzenie tak unikalnej hybrydy było możliwe dzięki doświadczeniu i determinacji hodowców.

Osiągając średnio 1,5 metra wysokości roślina prezentuje piękne, gęste kwiaty, które przyciągają wzrok swoimi jaskrawymi, pomarańczowymi włoskami. Liście są typowe dla szczepów cannabis, wykazując żywe odcienie zielonego. Czas kwitnienia wynosi zazwyczaj od 8 do 10 tygodni.

Zweet Insanity to szczep hybrydowy, łączy cechy zarówno indica, jak i sativa.

Pod względem trudności uprawy szczep ten jest umiarkowanie wymagający. Zapewnia dobre plony, z wydajnością w zakresie od 450 do 550 gramów na metr kwadratowy, pod warunkiem odpowiednich warunków i starannej pielęgnacji.

Efekty Zweet Insanity to połączenie relaksacji ciała, typowej dla indici, z pozytywnym pobudzeniem umysłu, charakterystycznym dla sativy. Jest to szczep wysoce ceniony za zrównoważony efekt.

Ciekawostką na temat Zweet Insanity jest to, że mimo swojej amerykańskiej genezy, zdobył znaczną popularność w Europie, szczególnie w Holandii, gdzie jest często spotykany w coffee shopach.

Głównym terpenem w tym szczepie jest mircen, który odpowiada za jego charakterystyczny, ziemny i słodki zapach, który przypomina mango.

Wrażenia i doznania

Doznania

  • blyskawica Uniesienie
  • blyskawica Kreatywność
  • blyskawica Mrowienie

Działania lecznicze

  • listek Lęk
  • listek Zmęczenie

Skutki uboczne

  • kciuk w dol Suchość ust
  • kciuk w dol Niepokój

Charakterystyka uprawy

Wymagane doświadczenie w uprawie

Umiarkowane

ksiazka

Wysokość rośliny

150 cm

wysokosc rosliny
szczep sweet-inzanity
wydajnosc

Wydajność uprawy(plantacji)

500 g/m2

czas kwitniecia

Czas kwitnienia

8-10 tygodni

Powiązane szczepy