Wysokie i rozłożyste krzaki są pragnieniem i celem każdego growera. Czasami przewrotnie zdarza się, że przypadkowy amator wyhoduje rekordowo wysoką roślinę, a innym razem przeciętny szczep zapewni rekordowe zbiory. Przygotowaliśmy dla was garść ciekawostek o konopiach, które zasłużyły na złoty medal.

Największy krzak wyhodowany przez amatora

Mendo Dope’s

Grupa Mendo Dope’s Monster Garden może pochwalić się krzakami, które zignorowały zarówno swoją genetykę, jak i prawa fizyki. Growerom z tej grupy udało się uzyskać rośliny, które dorosły do pięciu metrów. Niestety spotkali się ze zdecydowaną reakcją władz Kalifornii na swoje gigantyczne efekty, czego efektem było zniszczenie niemal całej plantacji przez służby. Nie postawiono jednak w tej sprawie żadnych zarzutów.

Plantatorzy z Oregonu

Grants Pass w Oregonie jest jednym z najbardziej przyjaznych miejsc dla palaczy. Z tego powodu w tym regionie wielu hobbystów uprawia swoje rośliny. Efektem jednej z takich upraw było powstanie roślin, które swoim wyglądem zapierają dech w piersiach wszystkich koneserów konopi. Zobaczcie sami:

Wpis do księgi rekordów Guinessa

W księdze rekordów Guinessa zapisał się natomiast pewien grower z Kalifornii, który samodzielnie wyhodował rekordowo dużą roślinę. Roślina wzrosła na 6 metrów wysokości i prawie 5 metrów szerokości

Największe krzaki konopi na plantacjach profesjonalnych

Profesjonalne plantacje konopi indyjskich obecne są w wielu państwach świata. Wyposażone są w profesjonalny sprzęt i najlepszych specjalistów, którzy dbają o rośliny.

Humboldt Company

Barner z Humboldt Company może pochwalić się rekordowo dużymi roślinami. Ich krzaki regularnie dorastają do 3-4 metrów i oferują bardzo wysokie plony.

Green House Sys.

Plantatorzy z Green House Sys. wykorzystują autorskie metody uprawy, które połączone są z odpowiednim treningiem. Efektem ich pracy są wyjątkowo wysokie rośliny, które zachwycają nie tylko rozmiarem, ale także plonami. Ich rośliny regularnie dorastają nawet do pięciu metrów.

Plantacja w New Jersey

Plantacja w New Jersey zatrudnia stale prawie 180 osób i posiada pod swoim dachem imponujące odmiany, które zapierają dech w piersiach każdego, kto ją odwiedza. Rośliny dorastają do kilku metrów wysokości i oferują niezwykle bogate zbiory.

Największe krzaki medycznej marihuany

Marihuana medyczna wykorzystywana jest przez pacjentów z całego świata, ale czy wiecie jak duże mogą dorastać szczepy uprawiane w tym celu?

Los Sueños Farms

Los Sueños Farms to największa na świecie farma konopi outdoor pod względem powierzchni. Znajduje się ona w Pueblo, Colorado. Na powierzchni 36 akrów plantatorzy uprawiają niezliczone krzaki konopi. Rośliny na tej farmie dorastają do 3-4 metrów.

Lume Cannabis Co.

Lume Cannabis Co. jest firmą, która zajmuje się uprawą i dystrybucją konopi medycznych. W szklarniach firmy rozwijają się pokaźne krzaki, które sięgają trzech metrów wysokości.

BeLeaf Medical’s

W stanie Missouri znajduje się jedna z większych plantacji konopi na cele medyczne. Plantatorzy z firmy BeLeaf uprawiają bardzo wysokie szczepy, dzięki czemu mogą zebrać obfite plony i pomóc wielu pacjentom.

Największe topy z jednego krzaka konopi

Każdy z growerów wybiera na swoje plantacje inne szczepy, które według niego spełnią jego wymagania. Niektórzy kierują się mocą, a inni szybkością wzrostu. Przyjrzeliśmy się pracy growerów z całego świata, którym udało się zebrać gigantyczne topy ze swoich krzaków.

Mr. Canucks Grow

Sławny YouTuber, zajmujący się tematyką konopi zdołał osiągnąć topy wielkości pięści. Do swoich upraw grower wybrał zarówno odmiany automatyczne, jak i pełnosezonowe. Co ciekawe – plantacja growera była całkowicie ekologiczna.

Remo

Remo jest amerykańskim growerem, który bardzo prężnie działa na wielu platformach społecznościowych. Grower od lat zajmuje się konopiami i wielokrotnie udało się zebrać pokaźne kwiaty.

Grow Pot Chepaly

Na kanale growera można zaobserwować wideo relację, która ukazuje wzrost szczepu Auto Critical i gigantyczne zbiory, które uzyskał plantator. Kwiaty, które udało mu się zebrać były wielkości ludzkiej dłoni.

Podsumowanie

Konopie indyjskie to rośliny, które stale zaskakują – tak growerów, jak i konsumentów. Hodowcy z całego świata co roku biją kolejne rekordy. Plantatorzy stale uzyskują nie tylko rekordowo wysokie rośliny i kwiaty które zachwycają rozmiarem, i wagą, ale nawet nowe, niespotykane aromaty kwiatów.


Źródła

  1. https://www.celebstoner.com/news/marijuana-news/2014/06/24/mendo-dopes-monster-medical-garden/
  2. https://2fast4buds.com/news/the-craziest-marijuana-related-world-records
  3. https://www.alchimiaweb.com/blogen/cannabis-world-records/
  4. https://www.seed-city.com/tr/dutch-passion-seeds/orange-bud
  5. https://www.quora.com/What-is-the-largest-dry-weight-single-marijuana-bud-you-have-ever-personally-grown
  6. https://www.vice.com/en/article/43pymw/the-best-way-to-grow-weed-according-to-home-growers
  7. https://reefertilizer.com/blog/everything-you-need-to-know-about-cannabis-fertilizer/
  8. https://www.alchimiaweb.com/blogen/move-marijuana-plants-outdoors/
  9. https://www.dinafem.org/en/blog/how-revive-your-cannabis-plants-after-pest/