Już 21 kwietnia w Warszawie odbędzie się druga edycja Forum Rozwoju Branży Konopnej Kanabiz. Jest to bardzo wartościowe wydarzenie dla wszystkich ludzi prowadzących lub zainteresowanych biznesem konopnym. Biorą w nim udział przedstawiciele czołowych polskich firm działających w branży, a także specjaliści zajmujący się na co dzień obsługą i wsparciem tych biznesów.

Forum Rozwoju Branży Konopnej Kanabiz 2022 – dlaczego warto?

Jako partner wydarzenia Kanabiz, pragniemy przedstawić Państwu jedyną w Polsce konferencję B2B skierowaną do przedstawicieli branży konopnej. Jej misją jest tworzenie wydarzenia integrującego przedsiębiorców i specjalistów z tej dziedziny.

Jak wskazują organizatorzy, branża nie może się rozwijać bez wzajemnej wymiany wiedzy i doświadczeń. Choć na rynku istnieją inne imprezy lifestyle’owe, brakowało konferencji stricte biznesowej, skierowanej dla- i prowadzonej przez profesjonalistów. Istnienie takowej nie tylko stwarza tak potrzebną platformę do wymiany wiedzy, ale również wzmacnia wiarygodność i stabilność całej branży.

Agencja nie pobiera opłaty od uczestników siedzących na sali. Stawia na bezpłatność dystrybucji wiedzy, co gwarantuje dotarcie do jak największej części grupy docelowej. Ponadto nagrania z konferencji są ogólnodostępne w internecie.

Co działo się na Kanabiz 2021?

Pierwsza edycja konferencji Kanabiz odbyła się w sierpniu 2021 roku. Uczestniczyło w niej ponad 120 przedsiębiorców, a nagranie dokumentujące jej przebieg obejrzało kolejnych kilka tysięcy osób.

Wśród słuchaczy byli plantatorzy, producenci produktów konopnych, tekstylnych, spożywczych kosmetycznych i budowlanych, farmaceuci, właściciele sklepów, laboratoriów, hurtownicy, ale także otoczenie biznesowe: doradcy, prawnicy, lekarze.

Zeszłoroczne panele dyskusyjne dotyczyły zagadnień prawnych, ekonomicznych i marketingowych. Po ich zakończeniu miała miejsca część ekspozycyjna B2B, „galeria konopna”.

Na wydarzeniu przemawiali:

 • Piotr Liroy Marzec – jedna z najpopularniejszych osób w branży, obecnie przedsiębiorca konopny, prezes LiRoyal,
 • Klaudia Zadworna – mecenas z kancelarii KHG, prawniczka zajmująca się obsługą prawną przedsiębiorstw
 • Maciej Grzegorczyk – radca prawny z kancelarii KHG, doradca podatkowy, mediator
 • Anna Wiktorow-Bojska – mecenas z kancelarii NGL Legal, która podzieliła się wiedzą o problemach w kwestii działań informacyjno-promocyjnych przedsiębiorców z branży
 • Damian Olędzki – z firmy Hemp King zajmującej się produktami CBD
 • Izabela Wojciuk – również z Hemp King
 • Adam Czerniak – z Polityka Insight, autor raportu naukowego o trendach rozwoju branży konopnej
 • Maciej Sagal – kolejny przedstawiciel firmy Liroyal, zajmującej się konopnymi produktami premium,
 • Zbigniew Pisarski – z CanPoland, pierwszej firmy farmaceutycznej z polskim kapitałem prowadzącej handel międzynarodowy medyczną marihuaną, która zasłynęła z kampanii crowdfundingowej, gdzie zebrała 4 miliony złotych w przeciągu zaledwie 11 minut.
 • Aleksander Borawski – z Hemperativa, firmy oferującej olejki CBD i CBG, susz, surowce konopne oraz produkty spożywcze i kosmetyczne na bazie konopnej, pochodzące z własnych upraw.

Moderatorami dyskusji byli Aleksandra Winnicka z kancelarii Foodmedlaw oraz Jacek Magnuszewski z portalu Era Konopi.

Zapis konferencji znajdziecie na YouTubie: część pierwsza i część druga

Czego można spodziewać się w tym roku?

W tej edycji odbędą się dwie prelekcje i dwa panele dyskusyjne. Będą one dotyczyć kwestii finansowania inwestycji oraz prowadzenia skutecznej ekspansji handlowej w internecie. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie organizatorów:

Tematem przewodnim Forum Rozwoju Branży Konopnej będzie potencjał wzrostu znaczenia sektora w kontekście nowych przepisów oraz marketing w branży objętej zakazem reklamy, czyli działania wspierające e-commerce i marketing sklepów internetowych. Impreza promuje wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy właścicielami biznesów konopnych i jest to jedyne wydarzenie branżowe w Polsce umożliwiające networking biznesowy w tym obszarze. Uczestnicy będą mieli okazję do nawiązania relacji z podwykonawcami i dostawcami usług, tworzenia sieci kontaktów i pozyskiwania nowych

Prelegenci na Kanabiz 2022

W roli prelegentów wystąpią:

 • Piotr Liroy Marzec – jeden z konopnych pionierów, przedsiębiorca, działacz społeczny na rzecz konopi, były poseł, jedna z osób odpowiedzialnych za zalegalizowanie medycznej marihuany w Polsce. Obecnie jest prezesem zarządu w LiRoyal oraz Global Hempire SA.
 • Patrycja Bartosz- Burdiak – Orbis Cannabis – wystąpi z tematem: Czy świat jest gotowy na nowatorskie rozwiązania konopne? – czyli czy rynek konopi może być innowacyjny
 • Michał Kalinowski – dyrektor Zarządzający Agro-Canna, przemawiać będzie na temat: Hydroponiczne uprawy zagonowe i greenhouse pod oświetleniem ksenonowym.
 • Alicja Michałowska – prawnik w FoodLaw rozjaśni wątpliwości na temat: THC w żywności konopnej – wątpliwości prawne i praktyka​

Po wystąpieniach odbędą się dwa panele dyskusyjne.

Tematem pierwszego z nich będzie marketing w branży konopnej. Moderować będzie go, podobnie jak rok temu, Jacek Magnuszewski z portalu EraKonopi. Uczestniczyć w dyskusji będą:

 • Maciej Kowalski, Prezes Zarządu Kombinat Konopny
 • Piotr Maciejewski, Dyrektor Marketingu, Cosmedica
 • Beata Martin Voces, Ekspert prawa farmaceutycznego, farmaceuta

Druga dyskusja będzie na temat rozwoju branży w świetle zmian legislacyjnych. W niej swoje spostrzeżenia przedstawią:

 • Andrzej Dołecki Prezes Zarządu Wolne Konopie, 
 • Marta Łanoch z FoodMedLaw,
 • Krzysztof Rutkowski Prezes Zarządu KDCP,
 • Dariusz Nowak Co-Founder Orbis Cannabis.

Termin, adres, zapisy, atrakcje

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w godzinach 13:00 – 17:00 w CIC Venture, Varso Place w Warszawie. Po więcej oficjalnych informacji zapraszamy na stronę internetową Kanabiz.pl.

Po konferencji. podobnie jak rok temu, zaplanowana jest strefa networkingu.

Ponadto odbędzie się także konkurs na najlepszy produkt konopny roku. Konkurs ten będzie się odbywał na Instagramie, w kategoriach: olejek CBD, tekstylia, suplement diety, kosmetyk, produkt spożywczy. Kapitułę konkursu stanowią sponsorzy, przedstawiciele mediów oraz klienci. W każdej kategorii uruchomione będzie głosowanie w ramach subkategorii Wybór Klienta.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Kanabiz 2022.

Wydarzenie jest bezpłatne, decyduje kolejność zgłoszeń.
Aby zarejestrować swoje uczestnictwo w wydarzeniu kliknij tutaj.

Kontakt do organizatorów:
Agencja City Sp. z o.o.
tel. 888 770 651
e-mail: [email protected]

https://www.agencjacity.pl/