Już na początku czerwca, w Parku Naukowo-Technologicznym w Puławach odbędzie się konferencja branżowa „Kannabinoidy w różnych gałęziach przemysłu”.

Temat i organizacja

Organizatorem konferencji jest A-Sense – firma zajmująca się produkcją specjalistycznych produktów chemicznych. Choć powstała stosunkowo niedawno, bo w 2017 roku, jest jednym z liderów w swojej branży, oferując innowacyjne produkty. Wśród nich znajdują się m.in. kannabinoidy pochodzące z ekstrakcji nadkrytycznej CO2 z konopi włóknistych. Firma prowadzi produkcję i sprzedaż izolatów, ekstraktów, kannabinoidów i terpenów, w tym CBD rozpuszczalnego w wodzie. Pomimo posiadania własnego laboratorium analiz, produkty są testowane przez niezależne podmioty, co ma być gwarantem ich wysokiej jakości.

Poza produkcją, firma zajmuje się także badaniami. Posiada zezwolenie Głównego Inspektora Farmaceutycznego na wytwarzanie, przetwarzanie, przerabianie i dystrybucję substancji psychotropowych grupy II-P (a więc THC), a także ich przetwarzanie i przerabianie w zakresie badań analitycznych. Prowadzi laboratorium analityczne świadczące usługi analiz chemicznych.

Z całą pewnością nie można więc odmówić firmie wiedzy o substancjach pochodzących z konopi. Dlatego organizowana konferencja „Kannabinoidy w różnych gałęziach przemysłu” może być cennym źródłem wiedzy.

Gdzie, kiedy, zapisy

Konferencja zaplanowana jest na 9 czerwca 2022 roku o godzinie 10, w Parku Naukowo-Technologicznym w Puławach, na ulicy Ignacego Mościckiego 1. Potrwa przez około dwie godziny i zakończy się poczęstunkiem dla wszystkich uczestników.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy przesłać swoje zgłoszenie do 30 maja, na adres [email protected]

plakat konferencji a-sense

Program konferencji

Konferencja rozpocznie się o godzinie 10, powitaniem prowadzonym przez Prezesa Zarządu A-Sense. Pierwsze prelekcje zaplanowane są już 15 minut później.

Te rozpocznie Emilia Kwiecień, kierowniczka działu surowców kosmetycznych A-Sense, z tematem „Działanie i zastosowanie kannabinoidów w kosmetykach”.

Następna będzie właścicielka „Ewelina Drelich Consulting” – firmy specjalizującej się w doradztwie z zakresu REACH, CLP i rejestracji kosmetyków. Opowie o aspektach prawnych stosowania produktów konopnych w kosmetykach.

Ostatni wystąpi Mateusz Długosz, dyrektor operacyjny A-Sense, w panelu technologicznym.

Konferencję zakończy sekcja pytań i odpowiedzi, po którym uczestnicy zostaną zaproszeni na poczęstunek.

Redakcja Hemplo.pl weźmie udział w konferencji. Zapraszamy do śledzenia portalu w oczekiwaniu na relację z wydarzenia!