Tego lata zapraszamy wszystkich na siódmą już edycję największego w Polsce festiwalu ekologii, rozwoju i harmonii – na Festiwal Wibracje. Po raz kolejny odbędzie się w Giże koło Olecka, w dniach 26-30 lipca. Drugi rok z rzędu na imprezie zorganizowana zostanie strefa konopi, którą tym razem objęliśmy patronatem medialnym. Przyjrzyjmy się atrakcjom, które tegoroczne Wibracje mają do zaoferowania!

Festiwal Wibracje

Festiwal Wibracje to pięciodniowe wydarzenie łączące wykłady, warsztaty, ceremonie, a także koncerty polskich i zagranicznych artystów – także muzyki relaksacyjnej (gongi, misy tybetańskie, kamertony). Do tego strefy tematyczne – ziół, konopi, umysłu, malucha oraz strefa targowa z usługami i towarami dotyczącymi zdrowego trybu życia, zero waste, ekomody oraz ze zdrowym, wegetariańskim jedzeniem.

Przez siedem lat wokół Festiwalu zgromadziła się cała społeczność osób, które są stałymi bywalcami i tworzą wyjątkową atmosferę tego wydarzenia. Tematyka atrakcji organizowanych w ramach Festiwalu to m.in:

 • psychologia,
 • dojrzała ekologia i permakultura,
 • badania i odkrycia naukowe, które odsłaniają naturę rzeczywistości i nas samych,
 • naturalne budownictwo,
 • holistyczne podejście do zdrowia,
 • medycyna niekonwencjonalna,
 • rozwój świadomości,
 • praca z ciałem,
 • szamanizm,
 • enteogeny.

Poza wykładami i warsztatami, program Festiwalu uświetnią także koncerty na światowym poziomie, m.in. Mose, Ayla Schafer, Nessi Gomes, Janax Pacha, ShataQS, Viken Arman oraz bogata scena uwalniającego tańca: Ecstatic Dance, Biodanza, Movement Medicine.

Program festiwalu wibracje 2023

Wydarzenie to przez lata rozrosło się do bardzo dużych rozmiarów. W zeszłym roku na terenie festiwalu Wibracje zjawiło się ponad 6000 osób. Według szacunków organizatorów, w tym roku frekwencja ma być jeszcze wyższa. Ogromne zainteresowanie wydarzeniem świadczy o tym, że stale rośnie grono Polaków zainteresowanych świadomym życiem w zgodzie ze sobą i naturą oraz tworzeniem świadomej społeczności, której esencją jest akceptacja, empatia i wzajemny szacunek.

Festiwalowa Strefa Konopi

Trzonem festiwalu są jednak wykłady i warsztaty, które odbywają się w 4 przestrzeniach głównych oraz 9 Strefach tematycznych. Tam też ponownie pojawi się Strefa Konopi, której mecenasem jest marka Naturaya.

W ramach tej strefy odbędą się inspirujące warsztaty i prelekcje na tematy ściśle związane z konopiami: medyczne, przemysłowe i biznesowo-branżowe.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji czekających na uczestników. Będą mieli okazję m.in.:

 • samodzielnie stworzyć maść konopną,
 • dowiedzieć się jak wytwarzany jest papier konopny i samodzielnie stworzyć arkusz,
 • poznać możliwości wykorzystania konopi w domu i kuchni,
 • dowiedzieć się jak samemu wytworzyć przepyszną kombuchę konopną.

Oczywiście będzie także możliwość zapoznania się z ofertą produktową specjalnie wyselekcjonowanych, wysokojakościowych producentów konopnych.

Bicie rekordu w siorbaniu CBD

Jak już zostało powiedziane, mecenasem Strefy Konopi jest Naturaya – marka, która przy okazji Festiwalu Wibracje w 2021 roku, razem z portalem Era Konopi zorganizowała akcję Siorbania CBD, czyli bicie rekordu w liczbie osób, które jednocześnie przyjęły suplement CBD. Wydarzenie odbędzie się po raz kolejny w tym roku. W zeszłym roku rekord ustanowiło 753 osoby, w tym roku według szacunków organizatorów ma być ich nawet dwukrotnie więcej!

Data, miejsce i bilety

Wibracje Festiwal jest największym festiwalem o tematyce holistycznego dbania o siebie i swoje otoczenie. Na tym 5-dniowym wydarzeniu czekać będą na Was liczne warsztaty, wykłady, strefy tematyczne, ogniska i przepyszne strefy jedzeniowe – a do tego klimatyczne koncerty i zabawa do rana. Jeśli idee ekologiczne, zdrowotne i tematy związane z samorozwojem są dla Was ważne, to w lipcu obierzcie koniecznie kierunek na Giże.

Zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Festiwalu Wibracje, a także ich profili społecznościowych: