Najstarsze i największe targi branży konopnej w Polsce powracają już w przyszłym miesiącu. W pierwszy weekend po majówce w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym czeka Was moc atrakcji. Możliwość zapoznania się z konopnymi markami z całego świata, a także spotkania, szkolenia, warsztaty, sztuka, a nawet wypoczynek czy okazja do spędzenia czasu z rodziną – to wszystko przewidzieli organizatorzy.

Targi konopne

Kanaba Fest to przede wszystkim targi. Główną częścią wydarzenia będą więc wystawy produktów marek konopnych z całego świata – zarówno tych mniejszych, lokalnych, jak i najpopularniejszych z zagranicy. Zaprezentują się także biznesy dopiero startujące i różne inne organizacje związane z konopiami.

Będziemy więc mogli spotkać producentów suszu, olejków, kosmetyków, a nawet ubrań czy produktów dla zwierząt, ale także odżywek, nawozów czy akcesoriów. Z pewnością chętnie podzielą się swoją wiedzą, jest to więc dobra okazja, by wypytać o wszystkie swoje wątpliwości.

strefa odpoczynku Kanaba Fest 2022 Ania Grzelka

To jednak nie koniec atrakcji, które przygotowali dla nas organizatorzy.

Edukacja, warsztaty, rozwój

Jako, że nie samą konsumpcją człowiek żyje, edukacja od zawsze była istotną częścią targów Kanaba Fest. Wydarzenie promuje wymianę wiedzy. W tym celu zorganizowano strefę edukacyjną, gdzie pojawią się specjaliści, aktywiści i eksperci z różnych dziedzin i sektorów. Nie możesz pojawić się w Katowicach? Nie ma problemu – wykłady i panele ze Strefy Edu będą transmitowane online.

wyklady i dyskusje na Kanaba Fest Ania Grzelka

Edukacja to nie tylko teoria, ale też praktyka. Świadoma tego faktu Kanaba organizuje warsztaty, spotkania oraz rozmowy. Obecni na wydarzeniu będą mogli zobaczyć jak z konopi produkuje się cegły, papier czy kosmetyki. Dla tych, którzy lubią wrzucić coś na ząb, zorganizowane zostaną warsztaty kulinarne, oczywiście z konopiami w roli głównej.

Wszystkie takie spotkania to cenna okazja do nawiązywania kontaktów, także biznesowych. Na targach spotkacie nie tylko konopnych influencerów, z którymi możecie chcieć zrobić sobie zdjęcie, ale także przedsiębiorców, często z wieloletnim doświadczeniem w branży. Z myślą o wymianie wiedzy i nawiązywaniu współprac, udostępniona zostanie tzw. Networking Area. W tym samym celu świetnie sprawdzi się także zaplanowane po targach after party – od 21 w sobotę aż do 4 nad ranem.

Rozrywka i sztuka

Dla rozluźnienia można wziąć udział w warsztatach kręcenia jointów. Na targach pojawi się Roll Master, który przedstawi wytwory swojej fantazji: podwójne, potrójne, poczwórne jointy, a nawet takie w różnych nieoczywistych kształtach.

Po takiej mocy atrakcji z pewnością zgłodniejemy. Na szczęście na terenie targów znajdą się foodtrucki – w tym takie oferujące żywność z dodatkiem lub na bazie konopi.

konopne żelki Kanaba Fest

Po wrzuceniu czegoś na ząb można cieszyć oko sztuką. Przewidziane są bowiem wystawy artystyczne, powiązane z kulturą konopną.

Kanaba Fest zaplanowany jest na weekend po majówce, stanowi więc świetne przedłużenie wiosennego wypoczynku – i to dla całej rodziny. O ile konopie jako używka zdecydowanie nie są dla dzieci, o tyle ubrania czy papier z konopi sprawdzą się dla wszystkich. Organizatorzy zapewnili Kid Zone, wraz ze specjalnymi atrakcjami dla dzieci, by rodzice nie musieli zostawiać swoich pociech w domu lub szukać dla nich opieki.

Kanaba Cup

Ważną częścią targów są nagrody konopne Kanaba Cup. Społeczność Kanaba Fest już kolejny raz przyznaje nagrody dla osób i firm dokładających swoje cegiełki do budowy polskiej konopnej rzeczywistości. W tym roku uczestnicy zawalczą w 4 kategoriach.

  • Najlepsze stoisko targowe – laureat zostanie wyłoniony przez głosowanie publiczności. Głosy można oddawać przez całe dwa dni wydarzenia. Kryteria, które uznajemy za ważne, są dowolne. Ktoś wymyślił niesamowitą ekspozycję? Ma najlepsze produkty? A może największą wiedzę? Cokolwiek sprawiło, że Was kupił, to Wy wybieracie kogo docenicie.
  • Najlepszy produkt – tu głosowanie będzie w rękach specjalnego jury. Produkt musiał pojawić się na polskim rynku w latach 2022/2023, wykluczone są więc kultowe produkty z lat poprzednich.
  • Najlepszy susz CBD/CBG – na wzór zagranicznych nagród w konkursach konopnych. U nas konopie indyjskie są nielegalne, co nie znaczy, że nie można wybrać najlepszego szczepu CBD/CBG! Oceniane będą pod względem wyglądu, zapachu, profilu terpenowego, działania i wielu innych czynników. Wyboru dokona jury, które wspólnie wyłoni faworytów.
  • Osobowość roku – celem tej inicjatywy jest wyróżnienie osób, które wniosły istotny wkład w rozwój branży konopnej. Zgłoszenia osób można wysyłać już teraz, za pośrednictwem strony internetowej Kanaba Fest. Jeśli uważacie, że jest ktoś, kto powinien zostać doceniony za swoje działania na rzecz konopnej rewolucji w Polsce, śmiało! Zgłaszajcie faworytów.

Gdzie i kiedy?

Tegoroczna edycja imprezy rusza 6 maja w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym – plac Sławika i Antalla 1, 40-163 Katowice, Polska. Obiekt znajduje się tuż obok kultowego Spodka, który nie sposób przeoczyć, nikt więc nie powinien mieć problemu z trafieniem.

W sobotę targi otwarte będą w godzinach 10:00 – 19:00, w niedziele natomiast godzinę krócej, 10:00 – 18:00.

Wszelkie niezbędne informacje i kontakt z organizatorami znajdziecie na oficjalnej stronie KanabaFest 2023.