21 kwietnia w Warszawie odbyło się II Forum Rozwoju Branży Konopnej Kanabiz.pl. Redakcja Hemplo uczestniczyła w konferencji jako partner wydarzenia. Wśród niezwykle interesujących prelekcji i paneli dyskusyjnych, udało nam się także porozmawiać z kilkoma interesującymi postaciami z branży konopnej. Jedną z nich była Alicja Michałowska – prawniczka na co dzień pracująca w firmie Food Law, zajmująca się prawem żywnościowym.

Kanabiz 2022

Kanabiz to konferencja B2B przeznaczona dla przedstawicieli branży konopnej. Zrzesza przedsiębiorców, prawników i innych specjalistów działających w tej dziedzinie.

Głos w tym roku zabrali: Piotr Liroy-Marzec, Patrycja Bartosz-Burdiak, Michał Kalinowski, Alicja Michałowska, Magdalena Wawrzyniak, Maciej Kowalski, Beata Martin Voces, Paweł „Teone” Leśniański, Maciej Sagal, Andrzej Dołecki, Marta Łanoch, Krzysztof Rutkowski i Dariusz Nowak.

Temat przewodni stanowił potencjał sektora w kontekście nowych przepisów, a także marketing w branży objętej zakazem reklamy.

Wywiad z Alicją Michałowską

Alicja Michałowska to prawniczka pracująca w Food Law, ekspertka prawa żywnościowego. Prawo żywnościowe jak najbardziej dotyczy właśnie konopi, dlatego rozmowa z osoba zajmującą się tym tematem jest niezwykle istotna, zarówno dla przedsiębiorców związanych z sektorem, jak i zwykłych osób zainteresowanych.

Zadaliśmy Pani Alicji kilka pytań, na które udzieliła jasnych, rzeczowych, a przy tym rozbudowanych odpowiedzi:

  • Oleje i susz CBD znane są od dawna, ale coraz częściej pojawiają się: mąka, ciastka, czekolady, lizaki, cukierki. Czy w Polsce takie rzeczy są legalne?
  • Jakie problemy napotykają producenci i dystrybutorzy żywności konopnej?
  • Jak w praktyce w Polsce wygląda obrót żywnością konopną (opis produktów, etykiety, zezwolenia, zawartość kannabinoidów itd.)?

Jej odpowiedzi były długie i wyczerpywały temat, a często nawet wykraczały poza zadane pytanie. Z wywiadu można się więc wiele dowiedzieć – zapraszamy do wysłuchania Alicji Michałowskiej.

Kliknij w obrazek poniżej by przejść do wywiadu

Alicja Michałowska Kanabiz