21 kwietnia w Warszawie odbyło się II Forum Rozwoju Branży Konopnej Kanabiz.pl. Redakcja Hemplo, jako partner wydarzenia, również uczestniczyła w konferencji. Udało się nam wysłuchać ciekawych prelekcji, paneli dyskusyjnych i przeprowadzić wywiady z niezwykle interesującymi postaciami. Jedną z nich był Maciej Kowalski z Kombinatu Konopnego.

Kanabiz 2022

Kanabiz to konferencja B2B przeznaczona dla przedstawicieli branży konopnej. Zrzesza przedsiębiorców, prawników i innych specjalistów działających w tej dziedzinie.

Głos w tym roku zabrali: Piotr Liroy-Marzec, Patrycja Bartosz-Burdiak, Michał Kalinowski, Alicja Michałowska, Magdalena Wawrzyniak, Maciej Kowalski, Beata Martin Voces, Paweł „Teone” Leśniański, Maciej Sagal, Andrzej Dołecki, Marta Łanoch, Krzysztof Rutkowski i Dariusz Nowak.

Temat przewodni stanowił potencjał sektora w kontekście nowych przepisów, a także marketing w branży objętej zakazem reklamy.

Jednym z uczestników obu paneli dyskusyjnych był Maciej Kowalski – prezes zarządu Kombinatu Konopnego, który zgodził się udzielić nam wywiadu.

Wywiad z Maciejem Kowalskim

Maciej Kowalski, pomysłodawca i założyciel Kombinatu Konopnego, jest od kilkunastu lat zawodowo związany z konopiami. Jako pierwszy przedsiębiorca w Polsce otrzymał zezwolenie na uprawę konopi włóknistych. Jego doświadczenie i renoma w branży są niezaprzeczalne. Ciężko więc sobie wyobrazić lepszą osobę do wypytania o rynek konopny w Polsce.

Zadaliśmy mu szereg pytań: o plany związane z uprawą konopi indyjskich, o działalność Kombinatu Konopnego i zagadnienia związane z prowadzeniem biznesu konopnego. Spytaliśmy również o to, czy wierzy w legalizację w Polsce i jaką przewiduje przyszłość dla CBD w razie takiej ewentualności.

Rozmówca udzielił wyczerpujących odpowiedzi, często rozszerzając je o dodatkowe informacje. Jego zdanie będzie szczególnie cenne dla wszystkich aspirujących przedsiębiorców, a także entuzjastów konopi. Dzieli się również swoimi przewidywaniami na temat przyszłości rynku i opiniami o jego składowych. Wszystko to robi będąc doskonałym mówcą, co sprawia, że całość jest łatwa w odbiorze i dotrze do szerokiego grona słuchaczy.

Maciej Kowalski jest prawdziwą skarbnicą wiedzy, dlatego zapraszamy do wysłuchania całego wywiadu w formie video. Znajdziesz go klikając w obrazek poniżej.

Wywiad z Maciejem Kowalskim Kombinat Konopny Hemplo