Babeczki, muffinki. Słodkie, puszyste, do kawy porannej, popołudniowej… każdy zna i lubi. Miłośnicy konopi indyjskich łączą zalety słodkiego deseru z mocą marihuany. Dla poczucia relaksu, błogiego spokoju. Dzisiaj prezentujemy prosty przepis na muffinki z dodatkiem masła z marihuany. Sprawdź krok po kroku, jak je przyrządzić.

Pamiętaj o tym, że konopie indyjskie w Polsce są nielegalne, a za ich posiadanie lub uprawę grozi od 3 do 8 lat pozbawienia wolności. Artykuł powstał jedynie w celach edukacyjnych. Może być pomocny osobom, które przebywają w krajach, gdzie uprawa i posiadanie marihuany (w tym marihuany medycznej) na własny użytek jest dozwolone. Więcej informacji w zakładce prawo.

Babeczki z medyczną marihuaną (legalną w Polsce) mogą być jedną z form zażywania leczniczej marihuany. Ale to zawsze lekarz decyduje o dawkowaniu, każdy pacjent musi o tym pamiętać. THC wykazuje działanie lecznicze – przeciwbólowe, przeciwzapalne czy poprawiające nastrój i wyciszające lęki (dawkowana w prawidłowy sposób). Dodatki do babeczek, w postaci owoców, to skarbnica cennych witamin i pierwiastków.

Jak działają ciastka z marihuaną

Co jest potrzebne do zrobienia babeczek z marihuaną

Ilu ludzi, tyle przepisów na muffinki i dodatki w nich obecne. My przedstawimy wariant czekoladowych babeczek z borówkami amerykańskimi (bogatymi w dobroczynne flawonoidy). Takie babeczki bogate są w czekoladę (czyli magnez) oraz borówkowe flawonoidy, a także witaminę C, K, potas, żelazo, itd. Z kolei THC wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwlękowe, przeciwzapalne, wyciszające (prawidłowo dawkowane, marihuana pochodząca ze sprawdzonego źródła).

Do wykonania babeczek przygotuj następujące składniki:

(Porcja na około 5 małych babeczek)

 • mąka pszenna: 3/4 szklanki,
 • mleko: 1/3 szklanki,
 • cukier: ok. 1/3 szklanki,
 • jajko: 1 szt.
 • proszek do pieczenia: 1/2 łyżeczki,
 • czekolada gorzka: 1/2 tabliczki
 • masło z marihuany (cannabutter): 1-2 łyżki, o tym jak wykonać masło konopne (cannabutter) przeczytasz tutaj.
 • borówki: garść.

Jak zrobić muffinki krok po kroku

A teraz instrukcja, jak wykonać czekoladowe muffinki:

muffinki mj
 1. Składniki suche (czyli mąka, proszek do pieczenia) mieszamy w misce.
 2. W drugiej misce łączymy cukier, jajko, mleko, dodajemy rozpuszczone lub bardzo miękkie masło konopne. Kolejnym krokiem jest rozpuszczenie w kąpieli wodnej czekolady i dodanie jej do masy.
 3. Składniki suche przekładamy do powstałej masy i delikatnie mieszamy. Miksujemy przez kilka chwil, aby składniki się połączyły. Na koniec możemy dodać kilka borówek, zamieszać. Resztę borówek odkładamy do dekoracji.
 4. Ciasto rozkładamy w papierowych foremkach i wkładamy do piekarnika.
 5. Muffinki pieczemy w temperaturze ok. 180 stopni przez 20 minut, sprawdzając, czy babeczki się nie przypalają.

Możesz nie dodawać czekolady, a wkropić odrobinę aromatu migdałowego lub cytrynowego, otrzymasz równie pyszne babeczki.

UWAGA: Muffinki z marihuaną są nielegalne, nie częstuj nikogo!

Pamiętaj: Możesz przygotować również zdrowe muffinki z mąką konopną z nasion.