Próby łączenia marihuany z alkoholem nie są niczym nowym. Nalewka z dodatkiem marihuany jest powszechnie znana wielbicielom konopi, a w wersji z CBD polecana tym, którzy doceniają prozdrowotny profil konopi siewnych. Czy można łączyć konopie indyjskie z whisky? Teoretycznie tak, inna kwestia to działanie, jakie można uzyskać po połączeniu obu substancji.
Pamiętaj o tym, że konopie indyjskie w Polsce są nielegalne, a za ich posiadanie lub uprawę grozi od 3 do 8 lat pozbawienia wolności. Artykuł powstał jedynie w celach edukacyjnych. Może być pomocny osobom, które przebywają w krajach, gdzie uprawa i posiadanie marihuany (w tym marihuany medycznej) na własny użytek jest dozwolone. Więcej informacji w zakładce prawo.
Więcej informacji o skutkach łączenia alkoholu i marihuany przeczytasz w osobnym opracowaniu.
Whisky jest mocnym alkoholem i należy o tym pamiętać, mieszanie go z marihuaną będzie zmagać działanie obu substancji.
THC i marihuana przyjmowana drogą pokarmową działa z dużym opóźnieniem i przez dłuższy czas niż w przypadku waporyzacji lub palenia. Efekt zażycia może być odczuwalny po 1-4 godzinach i utrzymywać się nawet kilkanaście godzin. Każdy organizm reaguje i działa inaczej na różne dawki THC. Pamiętaj, że produkty te są nielegalne i zakazane.
Uwaga: posiadanie i zażywanie marihuany (konopi indyjskich) jest w Polsce nielegalne, a tekst ma charakter informacyjny. Nasze teksty poradnikowe powstały w celach edukacyjno-informacyjnych.
Aby przygotować whisky z marihuaną potrzebujesz tylko dwóch składników, jak łatwo wywnioskować, są to:
Potrzebne będzie również sitko lub gaza do odsączenia płynu oraz słoik do połączenia obu składników.
Wykonanie whisky nie zajmuje wiele czasu, oto jak przygotować taki trunek:
Tak powstały trunek ma bardzo silne działanie. Ilość suszu można modyfikować, zaleca się ostrożność przy przygotowywaniu takich napojów. Połączenie smaku whisky z aromatem konopi daje interesujące doznania smakowe, choć dotyczy to amatorów whisky, dla niektórych osób smak samej whisky jest już nie do przyjęcia.
O autorze:
Marzena Gburska-Bauszewska
Artykuły Marzena Gburska-Bauszewska