Czy warto stosować balsamy konopne?

Zacznijmy od tego, czym jest balsam konopny? To preparat kosmetyczny do pielęgnacji ciała. Mówiąc o balsamach z konopi należy podkreślić, że są one tworzone na bazie konopi siewnych. Jest to gatunek konopi, który może być legalnie uprawiany. Zawiera wiele dobroczynnych dla organizmu i skóry składników. A co konkretnie? Głównym składnikiem balsamów konopnych jest olej konopny – pozyskiwany z nasion konopi siewnych, tłoczonych na zimno. Olej konopny wykazuje działanie przeciwzapalne oraz regenerujące skórę. Dzięki wspomnianemu procesowi obróbki zachowane zostają w konopiach cenne związki, zatem balsam zawiera spektrum składników, takich jak – witaminy (np. B, E, A), minerały (magnez, cynk, fosfor), kannabinoidy, w tym CBD o prozdrowotnym profilu, flawonoidy, itp.

Tak bogaty skład kosmetyku sprawia, że balsam konopny znajduje zastosowanie w pielęgnacji każdego rodzaju skóry, może nawet wspomagać leczenie schorzeń skórnych.

Dla kogo przeznaczone są balsamy konopne?

Ze względu na szeroki zakres właściwości, balsam konopny polecany jest każdemu, kto chce w łagodny sposób zadbać o swoją skórę.

Zobacz, czego możesz się spodziewać po balsamie konopnym:

  • nawilża skórę,
  • regeneruje/ łagodzi podrażnienia,
  • niweluje szorstkość skóry,
  • pobudza mikrokrążenie,
  • uelastycznia skórę.

Producenci czasami wzbogacają balsamy konopne dodatkowymi składnikami, np. rozgrzewającymi lub chłodzącymi – co sprawia, że taki preparat doskonale nadaje się np. do masażu obolałych mięśni/ części ciała.

A co ze skórą problematyczną?

I w takim przypadku balsam z olejem konopnym przyniesie ulgę i znacząco poprawi stan skóry.

Cierpisz na atopowe zapalenie skóry, łuszczycę, trądzik?

Wypróbuj balsam konopny. Pamiętaj tylko, by zawsze skonsultować z lekarzem dermatologiem wprowadzenie do leczenia nowych substancji. Skóra podrażniona, wrażliwa, wysuszona jest nadwrażliwa i może źle reagować na każdy nowy kosmetyk włączany do codziennej pielęgnacji.

Balsamy zawierające konopie dedykowane są każdemu. To uniwersalny kosmetyk, który może być stosowany przez całą rodzinę. W przypadku małych dzieci warto skonsultować się z pediatrą, by mieć pewność, że konopny kosmetyk nie podrażni skóry malucha.

Kosmetyki konopne dla dzieci zawierają również, poza olejem konopnym, cały wachlarz składników nawilżających i natłuszczających – masło shea, oliwę z oliwek, olej kokosowy, słonecznikowy, tlenek cynku (o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym), itp.

Balsam konopny – pielęgnacja w stylu eko

Moda na preparaty kosmetyczne określane mianem eko nie mija. Chcemy dbać o skórę w sposób łagodny, nie obciążając jej szkodliwymi substancjami. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą właśnie balsamy zawierające konopie. Dlaczego?

Po pierwsze, konopie to bogactwo cennych składników, zawierają wszystko, co jest potrzebne skórze do ładnego wyglądu i zdrowia.

I choć wiele osób obawia się, niesłusznie, stosowania konopi, podkreślić należy wyraźnie, że konopie siewne, z których tworzone są kosmetyki, nie mają działania psychoaktywnego.

Po drugie, kwestia pochodzenia konopi. Powinny one mieć swój początek na ekologicznych uprawach, gdzie nie są stosowane szkodliwe nawozy, związki. Aby konopie dały wysokojakościowy olej, muszą być odpowiednio uprawiane, doglądane, pielęgnowane. Tylko to gwarantuje później kosmetyki dobrej jakości, o skutecznym działaniu.

Każdy szanujący się hodowca może pochwalić się odpowiednimi certyfikatami, potwierdzającymi skład i jakość jego konopi.

Kosmetyki naturalne to preparaty tworzone w zgodzie z naturą, organiczne, pozbawione szkodliwych substancji. Skóra zasługuje na najdelikatniejszą pielęgnację. Dlatego też warto włączyć do codziennej pielęgnacji kosmetyki konopne dobrej jakości. Szukaj takich w sprawdzonych sklepach i drogeriach.