Szampon konopny jako naturalna pielęgnacja włosów

Stres, zła dieta, zła pielęgnacja – to wszystko odbija się na kondycji naszych włosów. Jak o nie zadbać, by były mocne, odżywione i stały się naszą ozdobą. Warto włączyć do codziennej pielęgnacji szampony konopne. Dlaczego?

Szampon konopny zawiera olej pozyskiwany z nasion konopi – tłoczonych na zimno. Taki proces obróbki ziarna zapewnia wysoką jakość zawartych w nich składników. Co znajdziemy w oleju konopnym:

  • dobre kwasy tłuszczowe: omega-3, omega-6, i inne,
  • witaminy, np. E, D, A,
  • minerały, jak cynk, fosfor,
  • białka/aminokwasy,
  • fosfolipidy – mające wpływ na stan skóry głowy i włosów.

Często szampony wzbogacane są dodatkowymi składnikami wzmacniającymi ich działanie – przykładem może być łagodząca alantoina, probiotyki i prebiotyki czy kwas salicylowy, mający za zadanie złuszczenie naskórka i oczyszczenie skóry głowy. Taka kompleksowa kombinacja składników tworzona jest po to, by dostarczyć włosom cennych związków, które odbudują i wzmocnią ich strukturę.

Konopie to moc czerpana z natury, stosując szampon z ekstraktem konopnym dbasz o swoje włosy w najlepszy sposób. Delikatny, ale skuteczny.

Dla kogo polecane są szampony konopne?

Odpowiedź jest prosta – dla każdego. Szukasz łagodnej pielęgnacji – wybierz szampon konopny. Bez względu na to, czy jesteś kobietą czy mężczyzną, konopny specyfik sprawi, że włosy będą lśniące, nawilżone, będą się dobrze układały. Poprawie ulegnie również stan skóry głowy, a zdrowa skóra to zdrowe włosy.

Szampon z konopi to idealne rozwiązanie dla:

  • włosów suchych, szorstkich – potrzebujących nawilżenia,
  • dla włosów delikatnych i wrażliwej skóry głowy – zapewni ukojenie i łagodną pielęgnację,
  • dla osób ze skłonnością do łupieżu, z włosami przetłuszczającymi się,
  • dla dzieci – łagodna pielęgnacja dla najmłodszych (szampony wzbogacone np. wyciągiem z nagietka czy d-pantenolem).

W aptekach lub dobrych drogeriach znajdziemy także preparaty specjalistyczne, dedykowane problemom dermatologicznym dotykającym skórę głowy – w ofercie dostępne są szampony dla skóry z łuszczycą czy łojotokowym zapaleniem skóry. W przypadku chorób skóry warto zasięgnąć porady lekarza.

Najważniejszą kwestią w pielęgnacji włosów jest rozpoznanie ich kondycji i potrzeb. Dobrany na miarę szampon to gwarancja udanej pielęgnacji i uzyskania oczekiwanych rezultatów. Wiadomo, że inne potrzeby mają włosy delikatne, łamiące się, a inne włosy przesuszone i szorstkie, codziennie suszone suszarką lub prostowane prostownicą. Ale z wyborem odpowiedniego szamponu nie będziesz miał/miała problemu, oferta rynkowa jest duża i systematycznie poszerzana.

Co jeszcze warto wiedzieć o naturalnych szamponach? Nie pienią się tak mocno jak tradycyjne, ponieważ pozbawione są środków pianotwórczych, często drażniących skórę. Stopień pienienia się szamponu nie świadczy o jego skuteczności.

Zalety szamponu konopnego

O konopiach napisano już wiele w kontekście wykorzystywania ich w kosmetologii. My podkreślamy ich łagodne i wielokierunkowe działanie. Bo przecież poza delikatnym działaniem, wykazują również właściwości: przeciwzapalne, odbudowujące, wzmacniające, łagodzące stany zapalne, przyspieszające gojenie się ran. Te wszystkie zalety wykorzystywane są podczas komponowania konopnych szamponów. Cenny olejek konopny zawiera wszystko, czego potrzebuje skóra. Na efekty działania naturalnego szamponu trzeba zazwyczaj poczekać, bowiem najpierw skóra i włosy muszą się oczyścić z nagromadzonych na nich środków. Potem przychodzi czas na nowe, lśniące i odżywione włosy.

Pamiętaj, szampon konopny zawiera olej konopny pozyskiwany z konopi siewnych – które są legalne i bezpieczne.

Gdzie można kupić szampon konopny?

Dobry szampon konopny zakupisz w sklepach internetowych z kosmetykami naturalnymi lub w drogeriach. Warto zwracać uwagę na skład produktu, im mniej związków w nim zawartych, tym lepsza i bezpieczniejsza pielęgnacja włosów.